Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 4 Android 5.1.1 güncellemesi resmen yayımlandı

Samsung Galaxy Note 4 Android 5.1.1 güncellemesi resmen yayımlandı

0

Galaxy Note 5 ile birlikte yeni bir Note serisine başlayan Samsung, geçmiş nesil Galaxy Note modellerine de Android 5.1 güncelleme desteğini sürdürmeye devam ediyor. Sorunlu da olsa, bu gece itibariyle Galaxy Note 4 modeli için Android 5.1.1 güncellemesi yayımlanmaya başlandı. ülkemizde henüz piyasaya sürülen Galaxy Note 5 için herhangi bir Android 5.1 sorunuyla karşı karşıya gelmesek de Note 4 modelinde CleanMaster ve WhatsApp kaynaklı bazı problemler görülebiliyor. Zira bu problemler Android 5.1.1′in kronik problemlerinden.

Sizlere tavsiyemiz, eğer güncellemeyi alacaksanız önceden CleanMaster uygulamasını silip, Android 5.1.1 güncellemesini aldıktan sonra tekrar yükelemeniz. Galaxy Note 4′ün Android 5.1.1 versiyonunda CleanMaster’ın aşırı güç tükettiği görülüyor ve aynı zamanda sistem tarafından kapatılmaya zorlandığı da görülüyor. Haliyle bu da modelin yavaşlamasına sebep.

Samsung, Galaxy Note 4 Android 5.1 güncellemesiyle birlikte Note 4 modelinin TouchWiz yazılımını yenilediğini gösteriyor. Güncelleme, kısmen Türkiye’de indirilmeye başlandı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here