Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 4 Android 5.1.1 güncelleme raporu

Samsung Galaxy Note 4 Android 5.1.1 güncelleme raporu

0

Samsung, geçtiğimiz haftalarda avrupa ve Türkiye için Galaxy Note 4 modellerine Android 5.1.1 güncellemesini resmi olarak yayımlamıştı. Hazirandan bu güne Sprint üzerinde gerçekleştirilen test aşamalarında yoğun olarak şu Stagefright meselesi ile ilgilendi. Stagefright, bir tür güvenlik açığı ile oluşan bir bug’ın fişlenmiş adıydı. Belki de Android Lollipop versiyonları arasında en iyi çalışan ve problemsiz sürüm olduğunu söyleyebilriiz Galaxy Note 4 Android 5.1.1 güncellemesinin. Haliyle yaklaşık 3 aylık bir deneme süreciyle geliştirilen Note 4 Android 5.1.1, 2016’ya girmeden Android Marshmallow‘a da hazır olduğunu gösteriyor. öyle görünüyor ki, Android Marshmallow’a ilk geçen Galaxy modellerinden bir tanesi – Galaxy S6‘dan sonra- Note 4 olacak. 

Fakat raporlara göre şu Stagefright meselesinin devam ettiğini belirten geliştiriciler var.  Eğer hala Galaxy Note 4’ünüz için Android 5.1.1 güncellemesini almadıysanız, Note 4’te görünen bu Stagefright’tan ötürü güncellemeyi alamıyor olabilirsiniz. Ek olarak, bazı yerlerde Note 4 Android 5.1.1 güncellemesinin yarıda bırakıldığı ile ilgili haberler vardı. Bu Google Photos uygulamasının sebep olduğu problemlerdi ve bugün gelen Google Photos güncellemesiyle birlikte bu problemin de önüne geçilmiş olundu. 

Note 4 için bugün itibariyle bazı yama güncellemeler de gelmeye başladı. Android sürümü olarak değil, TouchWiz olarak, yama güncellemeleri ve Google Play Store için  güncellemeler, Note 4 modelinin daha iyi çalışması için yayımlandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here