Ana sayfa Donanım Samsung Galaxy”nin galaksi rehberi

Samsung Galaxy”nin galaksi rehberi

0

Samsung, CES 2015’ten itibaren Galaxy’sine yeni bir galaksi rehberi ekledi. Alınan belirli kararlar firmanın yükselişine mi, düşüşüne mi sebep olacak bunu birlikte göreceğiz. Samsung Galaxy‘lerin galaksi rehberine ilk olarak tasarımından başlayalım. Firmanın akıllı telefon yelpazesi eleştirilecek kadar geniş ve bu genişlikte hemen-hemen aynı tasarım dilini kullanması sadece kitle dışından değil, kullanıcısı tarafından eleştirilen özelliği. Samsung, Galaxy S serisi akıllı telefonlarda, typelogo’sundaki aynı tasarım dilini kullanıyor; otoriter, “ben buradayım!” diyen bir tasarım dili var. Bir Samsung mağazasının önünden geçerken logosundaki keskin, kalın dönüşler ve çizgiler Samsung‘un bu tasarım dilini kanıtlıyor. Akıllı telefonlarında da daha az ovallik, daha fazla keskin dönüşler gözlemlersiniz. İşte bu, Samsung’un otoriterliğinin ürünüdür. 

CES 2015’te ne değişecek?

CES 2015’te değil aslında IFA 2014’te Samsung tasarım dilini değiştirmeye başladı. Karşımızda bununla igili kanlı-canlı bir örnek bulunuyor, Galaxy Note Edge! Note Edge‘nin dadacı (algıları kıran) tasarım anlayışı Samsung’un çok büyük bir ihtimalle Galaxy‘lerde kullanacağı yeni tasarım dili. Biraz , “hala otoriterim ama sana canım feda” gibi bir tanımlama getirebiliriz bu tasarım anlayışına. CES 2015’te Samsung yeni Galaxy‘ler tanıtabilir, buna hazırlıklıyız  fakat Samsung için henüz bu başlangıç. çünkü firma 2015’te, 4K teknolojisini destekleyen, bu konuda kullancısını batarya konusunda kıvrandırmayacak olan 4GB’lık RAM’leri, Galaxy’lerde kullanmaya başlayacak.

Galaxy‘lerin internet hızında da standartlar değişiyor. Standartlar, 300 Mbps 4G‘ye yerleşmeye başladı. Bu teknolojiyi ilk kullanan Galaxy ise, Galaxy Note 4’lerin üretilen yeni versiyonları.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here