Ana sayfa Donanım Samsung Galaxy J2 Pro 2018’in Yeni Videosu Sızdırıldı

Samsung Galaxy J2 Pro 2018’in Yeni Videosu Sızdırıldı

0

Son dönemlerde yüksek ve orta sınıf akıllı telefonlara odaklanan Samsung, ekonomik düşük seviye cihaz tasarımını da büsbütün elden bırakmış değil. Yeni bir sızıntı, Güney Kore”li telefon üreticisinin Galaxy J2 Pro”nun yeni 2018 versiyonunu çıkaracağını gösteriyor.

2018 Galaxy J2 Pro ilk olarak Twitter”da, Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) tarafından 3 boyutlu çizim şeklinde yayınlanmıştı. Söz konusu sızdırmayı yapan kişi yeni çıkacak olan ekonomik Android akıllı telefonunun 360 dereceli videosunu oluşturmak için “91 Mobiles” sitesiyle iş birliği yaptı.

2018 Galaxy J2 Pro, en son 2016 yılında çıkan J2 Pro”nun varisi olacak. 2016 versiyonunda arka yüzde bulunan kamera çevresinde LED halka yer alıyor, böylece kullanıcıların fotoğraf çekerken “Smart Glow (Akıllı Parıltı)” özelliğini kullanmalarına imkan sağlanıyordu. 2018 Galaxy J2 Pro versiyonunda ise halka biçimli bu LED ışığın kaldırılarak, bunun yerine klasik bir LED flash kullanılacağı görülüyor.

Tasarım genel itibariyle ele alınacak olursa; 2018 Galaxy J2 Pro”nun, Samsung”un en son çıkardığı orta seviye cihazlara oldukça benzediği görülüyor. Ekonomik Android telefon sınıfında yer aldığı için cihaz “Bütünsel Ekran” ya da “çerçevesiz Tasarım” olarak bilinen bir dizayna sahip değil. Bunun yerine cihazda, kalın çerçeve boşluklarının ve plastik gövdenin olduğu görülüyor. Plastik gövdenin avantajlarından biri, 2018 Galaxy J2 Pro modelinin arka kapağının çıkarılabilir olacak olması. Bu da cihazın bataryasının da sökülüp takılabilir fonksiyona sahip olacağını gösteriyor. Bununla birlikte ön yüzde yer alacak olan parmak izi tarayıcısı da, ekranın alt bölümünde fiziksel ikincil bir tuş olarak işlev görecek.

2018 J2 Pro”da microUSB girişi yine cihazın alt bölümünde yer alacak. Bununla birlikte bir de üst bölümde yer alan bir adet 3.5mm kulaklık girişi de bulunuyor. Açma kapama tuşu, sağ tarafta yer alırken, sol tarafta ise ses tuşları bulunuyor. Telefonun boyutları ise 143.1 x 72.2 x 8.6mm. Ekran boyutu ile ilgili bir netlik bulunmuyor fakat, 5 inç civarında olması bekleniyor.

İç tarafta ise Qualcomm”un 1.4 GHz saat hızına sahip Snapdragon 430 quad-core işlemcisi ile birlikte 2GB RAM yer alıyor. Cihazın çift SIM kartlı Android telefonu olması bekleniyor.  Android Nougat üzerinde çalışacak olan cihazın işletim sistemi üzerinde Samsung”un klasik yazılımı yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here