Ana sayfa Haber Samsung, FullHD 480 fps video kaydedebilen mobil işlemcisini tanıttı!

Samsung, FullHD 480 fps video kaydedebilen mobil işlemcisini tanıttı!

0

Samsung yeni çipseti Exynos 9610’u tanıttı. Genellikle orta-üst seviye akıllı telefonlarda kullanılan Exynos 7 serisinin üyesi olan yeni çipset, muhtemelen A serisi yeni akıllı telefonlarda kullanılacak.

Artık endüstri standardı haline gelen sekiz çekirdekli yapıyı benimseyen işlemci, 2,3 GHz hızında dört Cortex-A73 ve 1,6 GHz hızında dört Cortex-A53’ten gücünü alıyor. GPU olarak Mali-G72MP3 kullanılan çipset, önceki seriye göre grafik alanında kendisini geliştiriyor. 

çipsetin en çok dikkat çeken özelliği şüphesiz yeni ISP’si, yani yardımcı işlemcisi oldu. 4K çözünürlükte 120fps video kaydetmeye imkan sağlayan bu birim, 1080p çözünürlükte ise 480fps’lik ağır çekim videoları sunabilecek. Bu çipsetin çok hızlı yakalama özelliğiyle güzel bir kamera donanımı birleştirilirse fotoğrafları üst üste ekleme yoluyla gürültü engelleme ve daha iyi gece fotoğrafları mümkün kılınacak.

Bağlantı kategorisinde 600 Mbps’lik indirme destekleyen LTE modemi, 150 Mbps’e kadar da yükleme destekliyor. Artık bahsetmeye gerek duymadığımız Bluetooth 5.0, tüm Wi-Fi standartları, GPS gibi olanaklar da çipsette bulunuyor. 

Samsung’un 10 nm’lik FinFET altyapısında üretilecek çipsetler bu yılın ikinci yarısında seri üretime geçecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here