Ana sayfa Haber Samsung ekran altı parmak izi okuyucusunu patentledi

Samsung ekran altı parmak izi okuyucusunu patentledi

0

Samsung patent çizimi

Nisan ayında World Intellectual Property Organization (WIPO)’ya başvuran Samsung’un talebi olumlu sonuçlandırıldı. Patente göre ekran 12 farklı basınç noktasına sahip olabilecek.

Güvenli uygulamalara, kişilere ve mesajlara pratik bir yaklaşım getirecek olan teknoloji, koruyucu cam ve dokunmatik sensörü arasında gerçekleşecek. Basınç sensörü, en altta konumlandırılacak, Bunun sayesinde kullancının kim olduğu daha kolay algılanacak ve uygulamayı başlatan kimse ona göre içerik gösterilecek. Aynı durum, mesajlaşma uygulamaları ve rehber için de geçerli olacak. Cihaz, tanımlı parmak izinin başlattığı uygulamada gizli bir yer bırakmazken yabancı bir parmakla açılan uygulamayı kısıtlanmış modda başlatacak. 

Geçen hafta ortaya çıkan verilere göre, önümüzdeki Samsung amiral gemisi olacak olan Samsung Galaxy S serisi akıllı telefonda bu özellikleri görmemiz mümkün. Cihaz, Ocak ayının başında düzenlenecek CES’te görücüye çıkarılabilir. Halka açık tanıtımın ise Mart ayı civarında MWC’de olması bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here