Ana sayfa Donanım Samsung”dan ultra kompakt harici HDD serisi

Samsung”dan ultra kompakt harici HDD serisi

0

Yeni eklenen özellikler ile Samsung”un harici sabit sürücülerinin kullanılırlığı artıyor

Samsung Electronics, yeni S serisi harici sabit disk sürücülerini (HDD) pazara sundu. Samsung S Serisi 2.5 inçlik taşınabilir S2 ve 1.8 inçlik S1 Mini”den oluşuyor. Yeni harici sürücüler ince ve şık tasarımı, parlak renkleri, pürüzsüz yüzeyi ve deri kılıfı ile oldukça profesyonel bir görünüme sahip. USB kontrol birimini geleneksel sabit sürücü içinde barındıran Samsung”un S Serisi”nin kasası, rakip harici sabit sürücülere oranla daha küçük. Entegre USB, cihazın çok daha hafif olmasına ve sürücülerin daha az enerji tüketmelerini dsağlıyor. Bunun yanısıra, enerji tasarrufuna yönelik akıllı programı, sürücünün kullanımını takip ediyor ve sürücü 5 dakika boyunca kullanılmadığında, tüketilen enerjiyi en aza indirgemek için “uyku modu”nu devreye sokuyor.

Yeni eklenen özellikleri Samsung”un harici sabit sürücülerinin kullanılırlığını artırıyor. Samsung”un otomatik yedekleme fonksiyonu, kullanıcının varsayılan yedekleme işlemini eş zamanlı ya da programlı bir şekilde planlamasına olanak sağlıyor.
Samsung”un yeni harici sabit sürücü serisi S Serisi, 2.5 ve 1.8 inç seçenekleri ile sunuluyor. 154 gr ağırlığındaki 2.5 inçlik taşınabilir S2; 160-, 250-,  320-, ve 500-GB kapasite seçenekleri ile sunuluyor. Taşınabilir S2, rakiplerine oranla yüzde 17 daha küçük bir boyuta sahip ve ayrıca da rakiplerine oranla yüzde 30 daha az enerji tüketiyor.  Yalnızca 91 gr ağırlığındaki kompakt 1.8 inçlik S1 Mini de 120- ve 160-GB kapasite seçenekleri ile sunuluyor.

S Serisi”ni dört farklı renk seçeneği bulunuyor: Piyano siyahı, kar beyazı, şarap kırmızısı ve çikolata rengi. Avrupa”da satışlarına Kasım ayı sonu itibariyle başlanan S serisinin çok yakın zamanda Türkiye”ye de gelmesi bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here