Ana sayfa Donanım Samsung”dan iki yeni SD kart

Samsung”dan iki yeni SD kart

0

36 gigabat yüksek yoğunluklu teknoloji

Gelişmiş yarı iletken teknolojisi çözümleri konusunda dünyanın öncü şirketlerinden olan Samsung Electronics yaptığı açıklamada mobil cihazlara yönelik iki adet yüksek yoğunluklu bellek çözümünü pazara sunduğunu açıkladı. Yeni veri depolama çözümleri olan 64 GB moviNANDTM bellek cihazı ile 32GB mikro güvenlikli dijital (microSD) bellek kartı, cep telefonu tasarımcılarının gelişmiş, kompakt, yüksek yoğunluklu bellek gereksinimlerini karşılıyor.
 
 
 
Bellek çözümleri Samsung”un gelişmiş 36 gigabayt NAND flaşına dayanıyor. 1.4mm uzunluğunda olan 64GB moviNAND, 16 adet 30nm-sınıfı 32Gb MLC NAND yonga ve kontrol biriminden oluşuyor. 17 katmanlı yığına 30 mikron kalınlığında yonga ve gelişmiş paket teknolojisi kullanılarak ulaşıldı. Yeni 64GB çözüm ile Samsung”un kendi geliştirdiği yerleşik bellek moviNAND artık 64GB, 32GB, 16GB, 8GB ve 4GB yoğunluk seçenekleri ile sunuluyor.

Bu ay geliştirilen 32GB microSD kart, sekiz adet 32GB NAND bileşeni ve kart kontrol birimi içeriyor. Sektörün en yüksek kapasiteli, üretime hazır microSD kartı Samsung”un gelişmiş 30nm sınıfı 32GB NAND flaş bellek teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Daha önceleri, üretimde olan en yüksek yoğunluklu microSD kartı 16GB kapasiteye sahipti ve 40nm sınıfı 16GB NAND tabanlıydı. Yeni 32GB kart 1 mm. kalınlığında. Kartın cep telefonuna yerleştirilen bölümü ise yalnızca 0.7 mm uzunluğunda.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here