Ana sayfa Haber Samsung”dan evleri baştan yaratan teknolojiler

Samsung”dan evleri baştan yaratan teknolojiler

0

Muhtemelen bu haber girilirken, bazı firmalar an itibariyle yeni nesil teknolojilerini duyurarak teknolojiye yön veriyorlar. Bu hareketliliğin içerisinde teknolojinin dominant isimi Samsung, asla geri kalmadan kullanıcılara bilim kurgu filmlerinden fırlamış teknolojilerini tanıtmaya ve evlere yakıştırmaya devam ediyor. Samsung’un satış ve pazarlama direktörü Hüseyin Erel, yeni nesil Samsung teknolojileriyle ilgili 2015 beklentilerini ve izlenimlerini paylaştı.

Bu yılın ilk çeyreğinde sahaya inen Curved UHD TV, kullanan kişilerden olumlu not alarak Samsung tarafından sınıf atlamaya doğru ilerliyor. Kişisel olarak benim de sahip olduğum Curved TV‘nin 2015 yılındaki hedefi %75 olarak belirlenmiş. Bunda elbette insanların “UHD” teknolojisine alışmasıyla beraber bu artışın makul olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, Türkiye’de Curved TV grafiklerine bakıldığında, ekran boyutu olarak “55 modellerin tercih edildiği açıklandı.

Samsung’un Akıllı TV’ler ve Curved TV‘lerdeki başarısının yanında, firmanın beyaz eşya sektöründe hedeflerine de ışık tutuldu. İlk olarak firma önümüzdeki üç yıl için “liderlik” hedefini benimsedi. Bunu alışıla gelmiş yöntemlerle değil basit ama tam çözüm sağlayan teknolojilerle sağlayacaklar. 

Beyaz eşya kullanımlarında Samsung yeni bir teknoloji getirdi. Artık mutfaklarda bulaşık makinelerinde klasik dönen yıkama motoru yerine öne ve arkaya doğru hareket sağlayan yeni yıkama motorları Samsung tarafından geliştirildi. Bununla birlikte makine içerisindeki bütün bulaşıkların her noktası yıkanacak ve o hareketin sağladığı su momentumu nedeniyle bulaşıklar sürekli basınca mağruz kalarak problemsiz yıkanacaklar.  Samsung tarafından “WaterWall” olarak isimlendirilen teknoloji, ev hanımlarının işini oldukça kolaylaştıracak.

 

Samsung Curved TV‘ler, tasarım oyunlarıyla doğru ışık açısı, doğru ses açısı ve doğru derinlik açılarıyla izleyiciye yapay 3 boyutluluk, tam merkeze yönelen ışık ve tam merkeze yönelen ses ile daha farklı tecrübeler sağlıyor. Bununla birlikte Samsung bu TV’yi tasarlarken stadyum tasarımcılarının yıllardır yaptığı küçük bir tasarım hilesini gerçekleştirdi. Gördüğünüz kavisli tasarım futbol stadyumlarında tribünlerin kapasitesini arttırmak için bir yöntemdir. Mimarlar, düz yapı yerine kavisli yapı tercih ederek daha az alana daha çok kapasite sığdırabiliyorlar. Bu tasarım Curved TV’lerde 55″lik bir ekransa izlediğiniz, hissiyatınız daha büyük bir ekran olduğu yönde olacaktır.

 

Son olarak firma az önce de bahsettiğim gibi, “WaterWall” teknolojili yeni nesil bulaşık makinelerini de evlere sunmaya hazırlanıyor. Minimalist bir sadelikle, basit bir presib ile daha verimli çalışan bir bulaşık makinesi Türkiye’deki kullanıcılara sunuluyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here