Ana sayfa Haber Samsung”dan 3 OLED ekranlı katlanabilir telefon

Samsung”dan 3 OLED ekranlı katlanabilir telefon

0

Güney Kore”de yayın yapan bir sitenin haberine göre Samsung”un ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonunda 3 adet OLED ekran paneli bulunacak. Samsung”un Las Vegas”ta düzenlenen fuarda Ocak ayında kapalı kapılar ardında gösterdiği söylenen prototipte içe doğru katlanan 3.5 inç”lik üç ekran bulunduğu söylenmişti. Daha önceki haberler ise bu tip bir tasarımı doğrular nitelikte değildi. Daha önce çok sayıda haber kaynağı Samsung”un ilk nesil ürününün dışa doğru açılacağını iddia etmişlerdi. Bununla birlikte içe doğru açılabilen bir cihazın üretimi daha zor olacağı için, çıkış tarihi de daha geç olacaktır. Bu faktörü göz önünde bulunduracak olursak bu haberin doğru olmadığını ya da Samsung”un bu modeli 2020 yılından önce çıkarmak gibi bir niyetinin olmadığını söyleyebiliriz.

 Test mahiyetinde tasarlanan cihazda bulunan üç panel boyut itibariyle eşdeğer olmakla birlikte, birbirine benzer olmadıkları belirtiliyor. İki tanesi normal ekran işlevi görecek olan ekranların üçüncüsü ise cihazın arka yüzünde telefon tam olarak açıldığında bildirim göstergesi olarak hizmet edecek. Samsung”un gerçek manada katlanabilir telefon üretecek olan ilk firma olacağı söyleniyor olmakla birlikte, son haberlere göre Kasım ayında bu tasarıma sahip ilk telefonunu çıkaracağı belirtilen Huawei”ye kaptırabilir bu ünvanı.

İlk çıkacak katlanabilir cihazların, ZTE Axon M modelinde olduğu gibi mekanik anlamda bir katlanabilirliği beraberinde getirecekleri, gerçek anlamda katlanabilir cihazların ise önümüzdeki on yıl içerisinde ancak çıkarılabileceği belirtiliyor sektörün uzmanları tarafından. Yani cihazın kendisi değil de, menteşe yardımı ile belirli noktalardan katlanır olması durumu söz konusu olacak ilk aşamada. Katlanabilir telefonların yanında Samsung”un ilk 5G telefonunu Galaxy S10 serisi ile birlikte 2019 yılında çıkarması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here