Ana sayfa Donanım Samsung da Nike ile çalışıyor

Samsung da Nike ile çalışıyor

0

Geçtiğimiz gün Samsung tarafından deşifre edilen kavisli 2″ ekranlı Gear S, Nike‘den özel uygulamalar ve donanımlarla piyasaya sürülecek. Nike+ uygulamasının yanısıra, NikeFuel bilgileri de Samsung Gear S’te Nike tarafından sunulan özellikler. Koşu sırasında Bluetooth kulaklıklar ile müzik keyfi de yaşatan Gear S, böylece Nike ile birlikte çıkış momentumunu devam ettiriyor. 

Tizen sistemli olarak dikkat çeken cihaz, 3G bağlantı özelliği sayesinde akıllı telefon gerekmezsizin kullanımı da mümkün kılyor. Gittikçe boyut olarak büyümekte olan akıllı telefonlara dikkat çeken Samsung, Gear S‘i sadece spor odaklı üreterek kendi ekosistemine Qualcomm teknolojisi ile birlikte kattı. ürünün akıllı telefon harici çalışma özelliğini olumlu olarak gören Nike ise, Samsung ile Gear S hakkında işbirliğine gidiyorlar.

 

Taraflar arasındaki konuşmalarda, referans ürün olarak Nike‘nin Fuelband markalı akıllı bilekliğitartışılırken, Nike+ yazılımı da artık hem Samsung hem de Nike Fuelband tarafından kullanılacak. Samsung‘a ve Apple‘a sağlık uygulamalarında ve sağlık odaklı cihazlarda işbirliğini kabul eden Nike, önümüzdeki günlerde Android Wear platformu için de destek vermek istiyor. Nike‘nin Tizen ve iOS‘a verdiği destek ile birlikte bu platformlar Android Wear karşısında üstünlüğe geçiyor gibi görünüyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here