Ana sayfa Donanım Samsung CLP-315

Samsung CLP-315

0

Ofisin vazgeçilmezi oluyor.

  Bu ay test merkezimize gelen CLP-315 kardeşi CLP-310″un bıraktığı dünyanın en küçük ve en hafif renkli yazıcısı ünvanına NO Nois teknolojisiyle birlikte ultra sessizlik özelliği eklemiş. özellikle lazer yazıcılarda sayfanın yazım süresi çok önem taşır.İlk sayfa yazıldıktan sonra 2. ve 3. sayfalar zaten hemen yazılır. Bu sürenin belirleyicisi ise sayfaların yazıldıktan sonra çıkıştan önceki fırınlama sıcaklığına gelme süresidir. Yeri gelmişken bu sıcaklığın 180 derece civarında olduğunu belirtelim. CLP-315″ısınma süresi yaklaşık 35 saniye.
Yazıcı sıcakken ilk renkli sayfanın çıkış süresi ise 26 saniye. Bu süre oldukça kısa sayılıyor. Siyah beyaz çıktı süresi ise yazıcı hazır durumda iken 14 saniyeden az olduğunu tespit ettik. CLP-315″in çözünürlüğü 2400×600 piksel”e kadar müsaade ediyor.

Yazıcı testleri yaparken ilk çıkış hızı, ve çıkış kalitesi dışında göz önüne aldığımız bir diğer özellik ise yazıcının çıkardığı gürültüdür. Bu ses gerek ofisler gerek evlerde ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Samsung CLP-315″te en düşük gürültü değerine ulaşmak için NO Nois teknolojisi ile gürültüye bir çare üretmiş. Yazıcı, siyah beyaz”da 47 dBA”nın renklide ise 45 dBA”nın altında gürültü üretiyor. Kısaca baskı yaparken duyduğunuz ses sadece kağıdı dışarı süren makaralardan geliyor.
CLP-315 tam dolu siyah kartuşla 1500 standart sayfa, 1000 adet”te renkli çıkış alıyor. Makineyle beraber gelen başlangıç toneriyle 1000 siyah, 700 de renkli çıkış alınabildiğini belirtelim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here