Ana sayfa Donanım Samsung Chromebook Pro’da S Pen sürprizi

Samsung Chromebook Pro’da S Pen sürprizi

0

Chromebook Pro“da bu imaj düzeltme politikasının ilk adımlardan biri olarak görülebilir. Samsung”un Note 7 ile getirdiği son S Pen ciddi anlamda başarılıydı. Tabii ki patlama vakaları sonrası Note 7 kullanıcıları S Pen“lerine daha doyamadan veda etmek zorunda kaldılar.

Chromebook Pro”da S Pen“in aktif bir şekilde kullanılacağı ortada. Samsung bu stylus kalemi “PEN” olarak adlandırmış. Ancak görsellerde görünen stylus tam anlamıyla bir S Pen. iPad Pro”ya rakip klasmanda olması muhtemel bu tablet, laptop hibridi cihaz adı üstünde Chrome OS ile çalışıyor. Google Play Store“un ve Android uygulamaların da da entegre edildiği işletim sisteminin 2017 son çeyreğine doğru Andromeda olarak değişme ihtimali de yüksek.

Cihazın özelliklerine gelirsek, 12.3 inç boyutunda Quad HD ekran,2400×1600 çözünürlüğe sahip. çerçeve oranı ise 3:2 olarak tasarlanmış. Cihazda iki adet Cortex A72, dört adet ise Cortex A54 çekirdek bulunuyor. Chromebook“ta 4GB RAM, 32 GB saklama alanı (SD Kart ile genişletme imkanı var) ve iki adet USB-C type bağlantısı bulunuyor. Tablete de dönüşebildiğini söylediğimiz cihazın ekranı 360 derecede dönebilme özelliğine sahip. Tamamen metal kasadan oluşan Samsung Chromebook Pro 1 Kg ağırlığa sahip. Yurt dışında ön siparişe açılan cihaz 499 Dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here