Ana sayfa Donanım Samsung CES”te yeni netbook”larını tanıttı

Samsung CES”te yeni netbook”larını tanıttı

0

Chiclet klavyeler heyecan yaratmadı; NB127 ilham verdi

Las Vegas’ta düzenlenen CES (Consumer Eletronic Show – Tüketici Elektroniği Fuarı) 2010 sona erdi ancak etkileri ve getirdiği yeniliklerle bütün bir yıla damgasını vuracağa benziyor. Dünya Elektronik devlerinden Samsung da fuarda ilgi çekenler arasındaydı. Samsung yeni seri netbook’larını tanıttı.

Herkes gibi Samsung da chiclet klavyeye geçiş yapıyor. Eğer Samsung”un önceki nesil netbook”larındaki klavyeler gibi olsa sorun yok, ancak yeni klavyeler plastikten yapılmış ve sığlık hissi veriyor.

 
En azından NB30′un bir mazereti var, bu modelde suya dayanıklı klavye tablası kullanılmış. NB30′u saran sağlam ve kabarık plastik hoş duruyor, ancak o kadar da heyecan yarattığı söylenemez. Samsung netbook serisinin en ilham verici ürünüyse N127. Samsung bu modeli piyasaya çıkarmakta acele etmiyor. Moblin işletim sistemiyle ışık hızında çalışan bu model Samsung”un alıştığımız  klavyesini barındırıyor.

Eğer piyasaya çıkarsa şirketin Windows”lu netbook”larının kârına ortak olabilir. Moblin”in piyasaya çıkmak için hazır olduğu konusunda şüpheler taşıyoruz ki Samsung”un da pek farkı yok gibi görünüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here