Samsung BrainBAND beyin analizleri yapabilen bir prototip

Samsung, profesyonel sporculara yönelik yeni bir prototip geliştirdi: Samsung BrainBAND

Samsung, prototipini geliştirdiği yeni giyilebilir teknolojisiyle spor esnasında beyin kaynaklı oluşabilecek problemlerin önüne geçmeyi planlıyor. İnterneti kullanarak koça, hakeme ve sağlık ekibine bilgiler yollayabilen bu ürün, beyinin datasını toplayabiliyor, sinir, stres, darbe sonucu ortaya çıkan G kuvetini ölçebiliyorlar. Henüz prototip fakat hala profesyonel futbolcularla denenen bir sistem.

Samsung, bu prototipleri için Dr. Alan Pearce ile ve endüstriyel tasarımcı olan Bradon Wilson ile ortaklık geliştirdi. Analizler gerçek zamanlı gerçekleştirilip farklı cihazlara aktaralılacak. Akıllı telefonlarda veya akıllı saatlerde rastladığımızdan çok daha farklı bir sensör genişliği var BrainBAND'te. Bu sensörlerin çoğu arka tarafta ve beyincik, soğan ve duyma kanalları gibi bölgeleri inceleyebiliyor. Cihazdaki kırmızı LED'ler, bir darbenin gücüne bağlı olarak sarı, turuncu ve kırmızı renklerde uyarı gönderebilir, kırmıızı ise oyuncuya direkt müdahale edilmesi gerektiğini söyler. 

Prototip, Samsung'un Launching People programı altında geliştiriliyor. Bu program altında daha önce Samsung, Alzheimer'a yönelik bir mobil uygulama geliştirmişti.

Etiketler: samsung samsung-brainband
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam