Ana sayfa Haber Samsung bağımsız filmlere bağımsız bir bakışaçısıyla yaklaşacak: Gear VR !F Yarın”da

Samsung bağımsız filmlere bağımsız bir bakışaçısıyla yaklaşacak: Gear VR !F Yarın”da

0

Samsung’un Bağımsız Filmler Festivali’ne sponsor olmasının sonucunda, sanal gerçeklik ve interaktif hikâyeler sergisi !f Yarın”ın resmi sporsoru oldu. 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında ziyaretçiler, sunumları VR teknolojisiyle takip edecekler. 

Küratörlüğünü yönetmen ve sanal gerçeklik dünyasının yön belirleyici merkezlerinden MIT Media Lab araştırmacılarından Deniz Tortum”un üstlendiği Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikâyeler Sergisi”nde son yılların en iddialı 13 eseri bir araya geliyor. Sinemaseverler; “Ben, Philip” ile bilimkurgu yazarı Philip K. Dick”in suretinin kullanarak yarattıldığı Phil adlı “Android”in gözünden geleceğe bakabilecek. Felluce”de sokaklarında çekilmiş ilk 360 derece VR deneyimi olan “Felluce Kuşatması”nı izleyebilecek. “Göçebeler” ile göçebe toplulukların günlük yaşamlarına tanıklık edebilecek.

“Hayvanların Gözünden” ile ormandaki 4 farklı canlı türünün gözünden ormanları keşfedebilecek ve daha nice yenilikçi sinema eserini Samsung Gear VR sanal gerçeklik deneyimi ile izleyebilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here