Ana sayfa Donanım Samsung ATIV ailesi görücüye çıktı!

Samsung ATIV ailesi görücüye çıktı!

0

Dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefondan oluşan ve ATIV olarak adlandırılan Samsung’un yeni teknolojik ürün ailesi, IFA 2012’de görücüye çıktı.
 

Almanya”nın başkenti Berlin”de düzenlenen IFA 2012, geride bıraktığımız günlerde birbirinden ilgi çekici ve yeni ürünlere ev sahipliği yaptı. Bu ürünlerden biri de Samsung standında görücüye çıkan ATIV ailesiydi. Samsung, ATIV adını verdiği teknoloji ailesinde ATIV S, ATIV Tab, ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro adını verdiği dört yeni ürüne yer verdi. Bu ürünler arasında geniş inceleme fırsatı bulduğumuz ATIV Smart PC ile ATIV Tab, serinin de öne çıkan ürünleri arasında yer alıyor. Serinin tüm üyeleri Windows 8 (ve buna bağlı olarak Windows RT) işletim sistemi barındırıyor.
 
Samsunt ATIV
Fotoğraf: Akhun Aktosun
 
ATIV Smart PC ve Smart PC Pro arasındaki temel fark, Smart PC Pro 3. nesil Intel Core i5 ve i3 ailesini barındırırken, Smart PC”nin Atom işlemci barındırması. Bir diğer önemli fark ise boyut ve ağırlıklarında mevcut. Smart PC 9.9 mm ve 750 gram iken, Smart PC Pro 11.89 mm ve 884 gram ağırlığında. Her iki bilgisayar da manyetik form faktöre, yani çıkartılabilir ekrana sahip.
 
Samsunt ATIV
Fotoğraf: Akhun Aktosun
 
Klavyesi ile birlikte kullanıldığında normal bir dizüstü gibi kullanılan Smart PC ailesi, manyetik tasarımı sayesinde ekranını klavyeden ayırmamıza olanak sağlıyor ve böylece cihazları bir tablet bilgisayar olarak kullanabiliyoruz. S-Pen barındıran ATIV PC”ler, gelişmiş teknolojisi sayesinde çizim ve not alma işini büyük ölçüde kolaylaştırıyor. 11.6 inç ekran boyutunda olan bilgisayarlar, 1366×768 maksimum çözünürlük değerine sahip.

 

Dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefondan oluşan ve ATIV olarak adlandırılan Samsung’un yeni teknolojik ürün ailesi, IFA 2012’de görücüye çıktı.
 

ATIV Smart PC”lerin yanı sıra dikkatimizi çeken bir diğer ürün olan ATIV Tab, Windows 8″in mobil versiyonu Windows RT barındıracak. 10.1 inç ekran boyutuna sahip olan ATIV Tab, 5 MP arka kameraya ve 1.9 MP de ön kameraya sahip. 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci barındıran ATIV Tab, 8200 mAh”lik pil kullanacak.
 

Fotoğraf: Akhun Aktosun
 
Samsung ATIV Tab
Fotoğraf: Akhun Aktosun
 
Samsung ATIV Tab
Fotoğraf: Akhun Aktosun
Serinin son üyesi olan ATIV S ise bir akıllı telefon. HD görüntülü konuşma gerçekleştirebilen SkyDrive entegrasyonuyla birlikte gelecek olan ATIV S, Windows Phone 8 ile sektördeki yerini alacak. Bağlantı ve paylaşım özellikleri öne çıkan ATIV S, 4.8 inç HD Super AMOLED ekran barındıracak. 8.7 mm inceliğindeki telefon, 2300 mAh”lik pil ile kullanıcıların karşısına çıkacak.
 
Samsung ATIV S
Samsung ATIV S

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here