Ana sayfa Haber Samsung akıllı ev teknolojisinde sona yaklaşıyor

Samsung akıllı ev teknolojisinde sona yaklaşıyor

0

Samsung, geçtiğimiz aylarda ortaklık konusunda girişimlere başladığı SmartThings‘i artık tamamen bünyesine bağladı ve vakit geçirmeden çalışmalarına başladılar. Samsung yetkililerinin konu ile ilgili açıklamalarında, akıllı ev teknolojileri konusunda inovasyon çalışmalarına yaklaşık 9 yıldır destek verdiklerini açıkladılar. Kamuoyuna yapılan bir çok haberde son aylarda iki şirketin isimi çok sık geçse de, Samsung, SmartThings platformu ile uzun yıllar çalıştığını da belirtti.

Samsung‘un, akıllı ev teknolojilerini yerel olarak değil uluslar arası boyutta geliştirmek istediği yönünde açıklamalar bulunuyor. Buna göre, Samsung yakın zamanda dünya çapında yeni fabrikalarını genişlettiğinde çoktan planlanan ve test aşaması yürütülen ev teknolojilerini üretebilecek.

 

 

Samsung üzerinde çalıştığı “Internet of Things” kavramı konusunda ipuçları da verdi. Şirket, Samsung akıllı telefonlar üzerinden yönlendirilecek olan akıllı ev teknolojilerini iki farklı plana yaydı. İlk plan olarak, engelli insanlara yönelik ev teknolojisi sistemi. Teknolojinin hayatı kolaylaştırması konusundaki atılımlar ise ikinci plana kaldı. Samsung‘un tasarım anlayışı da bununla birlikte az-çok belli oldu. Samsung, akıllı ev teknolojileri tasarımlarında herkesin aşina olduğu ev aletlerinin “Internet of Things” kavramına uyarlama anlayışı geçerli. Samsung, cihazların kafa karışıklığı yaratmaması için, tasarım sürecinde oldukça dikkatli davranacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here