Ana sayfa Haber Samsung Açıkladı: Galaxy Note 9, 9 Ağustos’ta Tanıtılacak!

Samsung Açıkladı: Galaxy Note 9, 9 Ağustos’ta Tanıtılacak!

0

Ortalıkta gezinen tonlarca söylentinin ardından Samsung bir açıklama videosu yayınlayarak etkinliğin müjdesini verdi. Yeni Samsung amiral gemisi Galaxy Note 9, 9 Ağustos’ta tanıtılacak.

Firmanın sosyal medya kanallarından dağıtılan videoda yeni amiral gemisinden hiç bahsedilmezken altın renkli bir S-Pen görünüyor. Bu renk seri için muhtemelen bir ilk olacak çünkü bildiğimiz altın rengine kıyasla bir hayli parlak. Videonun bu şekilde S-Pen’e önem vermesi, daha önce piyasadaki söylentileri doğrular nitelikte. Bunların baskın şekilde bahsettikleri yeni özellik, S-Pen’in Bluetooth destekli olacağıydı. Bu destek sayesinde kullanıcılar kalemle boş bir kağıdın üzerine yazı yazıp hepsini telefonlarının ekranında görebilecek.

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri Neler Olacak?

Amiral gemisinin donanımı hakkında tam bir bilgi bulunmasa da çok yüksek ihtimalle ABD modeli Qualcomm Snapdragon 845, dünyanın geri kalanı Exynos 9810 Octa işlemciye sahip olacak. 6GB RAM ve 128 veya 256GB dahili depolamayla gelecek olan akıllı telefon, bazı bölgelerde 8GB/512GB’lık bir varyanta da sahip olabilir. Yazılım konusunda cihaz Android 8.1 Oreo yüklü olarak gelecek olsa da hızlı bir Android P güncellemesi oldukça önemli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here