Ana sayfa Donanım Samsung”a dünyanın ilk görüntü kalitesi ödülü

Samsung”a dünyanın ilk görüntü kalitesi ödülü

0

Samsung”un kavisli OLED TV’si, dünyanın ilk görüntü kalitesi belgesini aldı

Samsung Electronics, kavisli OLED paneli sayesinde sizi içine çeken bir izleme deneyimi sunan ve göz yorgunluğunu azaltan TV”sinin benzersiz görüntü kalitesi için dünyanın ilk görüntü kalitesi belgesini aldı.
 

Bağımsız bir global güvenlik bilimi şirketi olan Underwriters Laboratories (UL), Kavisli OLED TV’nin ayrı ve benzersiz görüntü kalitesini göz önüne alarak parlaklık, renk ve değişmezlik gibi değerlendirmeler de dâhil olmak üzere bir dizi testi birlikte kullandı. UL bunların yanı sıra “Duygusal Görüntü Kalitesi Değerlendirmesi” adı verilen yeni bir test metodunu da Kavisli OLED TV üzerinde kullandı.

Yeni test yöntemi, OLED TV’nin eşsiz görüntü kalitesini 2D yerine 3D renk aralığı kullanarak ölçüyor ve böylelikle testi gerçekleştiren kişinin renk ifadesinin derinliğini ve kontrast oranlarını da ölçümleyebilmesine imkân veriyor. Buna ilave olarak, yeni değerlendirme sistemi, bir OLED panelinin üretebileceği bütün renkleri doğru bir şekilde inceleyebiliyor ve bu sayede de doğru sonuçlar veriyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here