Ana sayfa Donanım Samsung 7 Serisi Chronos

Samsung 7 Serisi Chronos

0

Dayanıklı ve ince bir şaheser…
 

Samsung 2011″in ilk günlerindeki CES 2011 Fuarı”nda tanıttığı Series 9, şimdilerde yeni bir kardeş ile kucaklaşıyor. Samsung Series 7 adıyla satışa sunulacak olan yeni Chronos ince dizüstü bilgisayar, güçlü ve dayanıklı yapısı, şık klavyesi ve işlevselliğiyle ilk dakikada beğenimizi kazanmayı başardı. Series 7″nin güçlü performansı ve dayanıklı duruşu, karakteristik bir dizüstü bilgisayar arayışı içerisinde olan teknoloji meraklıları kendisine çekecektir. İnovatif tasarımın performans ile bu denli uyum içerisinde olması, Samsung”un dizüstü bilgisayar dünyasındaki başarılı stratejisini de gözler önüne seriyor.
 
samsung 7 serisi chronos
 
Series 7 ile ilgili dikkatimizi çeken ikinci bir nokta ise, Samsung”un bir önceki Chronos”u Series 9 kadar ince olmaması. Bu şüphesiz ki strateji gereği atılmış bir adım. Varsın olsun ultra ince olmasın, Series 7″nin mevcut inceliği de piyasadaki birçok dizüstü bilgisayarı geride bırakmayı başarıyor. Serinin 14 ve 15.6 inç modelleri mevcut. 15.6 inç model, dört çekirdekli Core i7-2675QM işlemci barındırıyor. İşlemcinin saat hızı ise 2.20 GHz. Bu güçlü işlemciye eşlik eden 1 GB AMD HD 6750 grafik işlemcisi, Series 7″yi performans açısından hayli öne çıkartmayı başarıyor. ürünün içerisinde 750 GB sabit depolama alanı bulunuyor. öte yandan 8 GB SSD, performansı bir adım daha ileriye taşımaya sebep oluyor.

 

Series 7″nin klavyesi son derece şık bir klavye. Tuş aralıkları optimum fayda sağlayacak yönde tasarlanmış. Ayrıca sert ve dayanıklı bir görünüme sahip. Alüminyum dış kaplama, ürünü her açıdan dayanıklı ve güçlü kılıyor. Tabii ki alüminyum kaplamanın bir dezavantajı olan ağırlık, burada da kendisini gösteriyor. ürünün toplam ağırlığı 2.1 kg. Fakat Series 7″nin performansı, işlevselliği ve cazibeliği, ağırlığın bir sorun olarak ön plana çıkmasına engel oluyor. Kullanım kolaylığı Samsung Series 7″e ön plana çıkan bir diğer unsur. Cihazın sıfırdan açılış süresi piyasadaki birçok muadiline göre daha kısa. Bu da Samsung Series 7 açısından artı puan anlamına geliyor. öte yandan sonradan değiştirilebilir bir özellik olmakla birlikte, Samsung Series 7″nin kapağını indirdiğinizde anında kapanması da hızlı kullanım açısından önemli bir özellik.
 
samsung 7 serisi
 
Samsung Series 7 başarılı bir ekrana sahip. HD filmleri gösterme işlevi, hem bataryayı daha az yoruyor hem de muadillerinden daha yüksek performans gösteriyor. Samsung bunun sırrını açıklamamayı tercih edecektir. Arka ışıklandıralı LED ekran, SuperBright teknolojoisiyle birlikte doygun ve cıvıl cıvıl renkler sunuyor. Bu beklenen bir özellik. Zira Samsung”un ekran ve panel kalitesine uzun süre önce alışmıştık.
“Samsung, üst düzey performans ile şık görünümü mükemmel bir şekilde birleştirmeyi başarıyor”
www.samsung.com.tr

Fiyatı: SAMSUNG”TAN FİYAT ALCAZ
Tasarım: 5
Performans: 5
Kullanım: 4
Puan: 93

Artılar:
• Şık görünüm
• üst düzey performans
• Dayanıklı yapı

Eksiler:
• Ağırlık

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here