Ana sayfa Donanım Samsung 49 QLED Kavisli oyuncu monitörü”nün Türkiye satış fiyatı belli oldu!

Samsung 49 QLED Kavisli oyuncu monitörü”nün Türkiye satış fiyatı belli oldu!

0

Samsung 49″ QLED Kavisli Oyuncu Monitörü’nün Türkiye satış fiyatı belli oldu. Diğer platformlarda olduğu gibi monitör tarafında da oldukça güçlü olan Samsung, yaptığı bir açıklama ile birlikte tam 49 inç boyutuna sahip Qled kavisli oyuncu monitörünü duyurdu. Samsung CHG90 model numarası ile duyurusu yapılan bu monitörün genel özelliklerine baktığımızda ise gerçekten hayallerimizi süsleyecek bir monitör olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Oyuncu Monitörü CHG90 Genel özellikler

3840×1080 piksel çözünürlüğüne sahip olan bu monitörün en büyük özelliği devasa boyutuna rağmen kavisli bir ekrana sahip olması. Tam 49 inç boyutunda olan monitörün ekranı 1800R kavisli panel üzerine konumlandırılmış. Büyük olması ve kavisli ekrana sahip olması nedeniyle oyuncuyu çevreleyen bir yapısı bulunuyor.

Monitörün öne çıkan bir diğer özelliği ise QLed teknolojisini kullanması. Sentetik organik materyal yerine, kadmiyum selenit nano kristalleri kullanan bu teknoloji, OLED panellere göre daha şeffaf, daha ince ve daha esnek ekran matrisleri üretilmesine imkan tanıyor. üst düzey Samsung televizyonlarda da kullanılan bu harika teknoloji sayesinde oyunlardaki renklerin ve keskinliğin harika seviyelere çıktığını belirten Samsung, HDR içeriklerde de siyah ile parlak alanlarda harika bir performans alınabildiğini söylüyor.

144Hz tazeleme hızı bulunan Samsung GHG90, ayrıca AMD’nin yenilediği Radeon FreeSync 2 özelliğine aktif olarak destek veriyor ve bir oyuncu monitörü olduğunu da gösteriyor. Samsung Oyuncu Monitörü GHG90 Türkiye fiyatı 6.799 TL olarak açıklandı.

Samsung GHG90 Teknik özellikler

Ekran Boyutu (Inch) 49
Ekran Tipi (Düz / Kavisli) Curved
Ekran Kavisi 1800R
Panel Tipi VA
Parlaklık 350cd/m2
Statik Karşıtlık Oranı 3,000:1 (Typ.)
HDR (High Dynamic Range) HDR
Tepki Süresi 1 (MPRT) ms
Görüş Açısı (H/W) 178°(H)/178°(V)
Renk Desteği 1.07B
Göz Koruma Modu Evet
Samsung MagicBright Evet
Fabrika Ayarı Evet
Oyun Renk Modu Evet
Ekran Boyutu İyileştirici Evet
Siyah Dengeleyici Evet
Tazeleme Hızı İyileştirmesi Evet
Super Arena Gaming UX Evet
Dinamik Kontrast Oranı Mega Kontrast

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here