Ana sayfa Donanım Güncel Samsung 2019 TV Modelleri Klavye Ve Fare Girişini Destekleyecek

Samsung 2019 TV Modelleri Klavye Ve Fare Girişini Destekleyecek

0

Samsung; 2019 TV’leri için insanların PC’ler, tabletler ve akıllı telefonlar gibi çeşitli cihazları TV’lerinden kontrol etmelerini sağlayacak yeni bir özelliği duyurdu.

Şirket; Uzaktan Erişim’in kullanıcıların klavye veya fare gibi bazı aksesuarları TV’lerine bağlamasına olanak sağladığını, böylece bilgisayarlarındaki oyunları TV’lerinden oynayabileceklerini veya web tabanlı ofis servislerini daha büyük ekranda yayınlayabileceğini söylüyor.

Samsung TV’lerin Bu Özelliği Kimler İçin Daha Uygun ?

Bunların hepsinin nasıl işe yaradığı belli değil çünkü detaylar seyrek, ancak kullanıcıların birbirleriyle konuşmalarını sağlamak için cihazlarına çeşitli uygulamalar yüklemeleri gerekecek gibi görünüyor.

Daha önceden Samsung TV modellerin Google asistan taşıyacağı haberleri de gelmişti.

İlgili haber: Samsung TV Google Asistan kullanacak

Samsung; Uzaktan Erişim’in VMware ve sanal masaüstü altyapısıyla yaptığı ortaklık nedeniyle “dünyanın her yerinde” çalışacağını söyledi. Bu teknoloji; kullanıcıların merkezi bir sunucuya kaydedilen belirli bir masaüstüne erişmelerini sağlar. Buradaki fikir; kullanıcıların masaüstlerini bulundukları her yerden görebildikleri ve oturumdan çıktıklarında bilgilerin sıfırlanmasıdır.

Samsung’un çözümü, insanlar TV’lerinde HDMI kablosu olmadan oyun oynamak istiyorsa kesinlikle kullanışlı olabilir. Muhtemelen; Samsung bir sonraki TV dizisini gösterdiğinde uzaktan erişim hakkında daha fazla şey duyacağız.

Samsung TV modeller ile ilgili çıkan tüm haberleri technotoday ailesi olarak anında sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here