Ana sayfa Haber Şampiyonun arkasında yine Samsung var

Şampiyonun arkasında yine Samsung var

0

Efes Pilsen’in  resmi sponsoru 2010 yılında da Samsung

Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde 2008-2009 sezonunu şampiyon tamamlayan Efes Pilsen’in ana sporu bu yıl da Samsung olacak. Şampiyonları yalnız bırakmak istemeyen Samsung Electronics, 2009-2010 sezonunda Efes Pilsen’in resmi sponsoru olmaya devam edecek.

Sponsorluğun ikinci yılı, Samsung tarafından hazırlanan “Yanımızda mısın?” sloganlı,  Türkiye’yi basketbola davet etmeyi hedefleyen bir dizi reklam filmiyle duyuruluyor. Samsung ve Efes Pilsen”in 40″ıncı yılında ortaya çıkan reklam filmi, iki büyük markanın ortak değerlerini ve ortak başarılarını bir araya getirmenin yanı sıra; basketbolu popülerleştirip maçlara olan ilgiyi de artırmayı hedefliyor. Samsung, başarı ve destek vurgusuna dikkat çekerken, basketbol seyircilerine de sesleniyor.  “Yanımızda Mısın?” mesajı ile toplumu basketbola çağırmayı hedefleyen ana reklam filmi; birlik, yaratıcılık, öncülük ve mükemmellik tutkusu temel değerler ile öne çıkıyor.

 
Başrolleri Efes Pilsen basketbol takımı oyuncuları ve takım koçu Ergin Ataman”ın paylaştığı filmlerin yönetmenliğini Murad Küçük, görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzlu yaptı.
Efes Pilsen”in yaklaşık 10 saat sürerken Merter”deki tesislerinde çekilen film için set hazırlıkları ana çekimler 8 saatte tamamlandı. Ana kadrosunda 5 Türk ve 7 yabancı oyuncusu olan Efes Pilsen Basketbol takımının tüm oyuncuları, kendi sesleriyle Türkçe replikleri en iyi şekilde dile getirmeyi başardı.

Tüm oyuncuların yer aldığı ana reklam filminin yanı sıra, basketbol temasının daha detaylı bir şekilde işlendiği 3 yan film daha çekildi. Başrollerini Botjan Nachbar ve Kaya Peker”in paylaştığı Corby cep telefonu için çekilen filmde, Mavi ve Beyaz formalı iki oyuncu Samsung Corby cep telefonlarının “Senin Hayatın Ne Renk?” mesajını verdi. “Gördükleriniz Gerçek” temasıyla Samsung LED TV için çekilen filmde ise Sinan Güler, meşhur 360 derece smaç hareketiyle büyüleyici bir atış yaptı. Charles Smith, Ender Arslan Ve Sinan Güler üçlüsünün kusursuz basketbol figürlerinin montajlandığı film ise “Mükemmellik Tutkusuyla Tasarlandı” mesajı doğrultusunda dizüstü bilgisayarlar için hazırlandı.

Yeni reklamları ile Efes”li basketbol severleri maçlara davet eden reklamlara ek olarak Samsung, “Yanımızda Mısın? diyerek maçlara davet ettiği basketbol tutkunlarına birbirinden ilginç sürprizler sunmaya devam edecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here