Ana sayfa Donanım Sam­sung 2008’e id­dia­lı gir­di

Sam­sung 2008’e id­dia­lı gir­di

0

Zarif görünüm performansla birleşti 

Casio EX-Z8
Bu ayki inceleme sayfalarımızın ilk konuğu, Casio”nun şık ve ince tasarımlı Exilim serisinin yeni üyelerinden EX-Z8 zarif görünümü ve performansı ile beğenimizi kazanan Z8, YouTube çekim modu ile öne çıkıyor. YouTube gibi video paylaşım sitelerinin gittikçe artan popülerliği yenilikçi gelişmeler açısından büyük fırsatlar sunmakta. Bu alanda yüksek kalitede video görüntüleri daha kolay yöntemlerle yükleme konusunda bir talep olduğunu gören Casio bir ilk olmuş ve kullanıcılara bu alanda çözüm sunan YouTube Capture modu oluşturmuştu. Z8″de de YouTube modu mevcut, bu modda MPEG-4 H.264 yüksek kalite video formatında kayıt yapılıyor. Bu format kullanıcıların kaliteden ödün vermeden daha uzun sürelerde video kayıtlar yapabilmelerine olanak tanıyan bir sıkıştırma algoritması sağlıyor. YouTube Capture modunda 640×480 piksel çözünürlükte ve saniyede 30 kare hızında kayıt yapılıyor. Casio bu çekim modunun yanısıra kamera ile birlikte verdiği yazılım sayesinde kaydedilen video görüntülerin YouTube video paylaşım sitesine sadece iki adımlık işlemle yüklenmesini sağlıyor. Yazılım sayesinde birden fazla video görüntü aynı anda yüklenebiliyor.

Casio Exilim EX Z8 dijital kamera, bunun dışında hareket analiz teknolojisi ile birlikte otomatik izlemeli AF sistemine sahip. Bu özellikler insan yüzlerinin en doğru poz değerlerinde ve maksimum netlikte fotoğraflanmasını sağlıyor. Bu fonksiyonların işbirliği sonucunda fotoğraf çekimlerinde insan yüzlerine bir kez netleme yapılıp kilitlendikten sonra kişiler hareket etseler dahi doğru pozlama ve netlik değerlerinde görüntüler elde ediliyor.

Bunun dışında Anti Shake DSP fonksiyonu ile fotoğraflarda sarsıntıdan kaynaklanan bulanıklık etkileri minimum seviyeye indiriliyor. 8MP çözünürlüklü Z8″de yüz tanıma teknolojisi de bulunuyor. Daha önce yüklediğiniz yüzleri tanıyarak fokusu daha önce belirlediğiniz yüze yapan Z8, bu sayede sevdiklerinizin yüzlerinin kesin olarak net olmasını sağlıyor. Z8″in yaklaşık 180 fotoğraflık pil ömrü bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here