Ana sayfa Haber Sahne Şovu Denince: Hepsi!

Sahne Şovu Denince: Hepsi!

0

Dans mı, müzik mi, şov mu istersiniz yoksa “Hepsi”ni mi?

Hepsi varken, tekiyle yetinmeyelim dediğinizi duyar gibiyiz. Biz de öyle yaptık ve Kuruçeşme Arena’daki Hepsi konserinde yerlerimizi aldık.

Konser izlenimi yazarken, eskiden en önemli kriter tabii ki müzikmiş. Ama artık işin şov kısmının ne kadar önemli olduğunu bütün dünya kabul ediyor. Ne yazık ki hala bu konuda ülkemizin sanatçılarında eksikler çok fazla. “Alınan bütçe belli, şova yatıracak para yok,” açıklamalarının haklı yanı var ama, piyasadaki tüm zorluklara rağmen yine de izleyicilerine görsel bir deneyim yaşatmaya çalışan gruplar da var. Hepsi buna bir örnek. Son izlediğimiz konserde bunu bir kez daha tescillemiş oldular.

Grup Hepsi, konserin bir bölümünde Ceynur’u da sahnelerine davet etti ve beraber “Seni Yerler” adlı parçayı seslendirdiler. Burada dikkatimizi çeken kızların canlı okumaları oldu. Hep konuşulur ya, “playback mi yapıyorlar” diye, o yüzden kulak kesildik. Evet, çok ağır koreografilerin olduğu parçalarda half playback yapıyor Hepsi. çünkü o kadar hareketli danslar yapıp, canlı şarkı söylemek çok ama çok zor. Yurt dışında da pek çok sanatçı dansın ağır olduğu bölümlerde half playback tercih ediyor. Ama dansın yoğun olmadığı şarkılarda bal gibi de canlı okuyor Hepsi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here