Ana sayfa Haber “Sağlıklı ve Güvenli İşyerleri” Fotoğraf Yarışması

“Sağlıklı ve Güvenli İşyerleri” Fotoğraf Yarışması

0

İş hayatında “Riskleri önlemek” kadraja alınıyor

Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı (EU-OSHA), iş yerinde sağlık ve güvenlik konularında farkındalık yaratmak amacıyla, fotoğraf yarışmasının ikincisini düzenliyor. Yarışma, “çalışanlar ve işverenlerin, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek amacıyla nasıl birlikte çalışabileceklerini göstermek” amacıyla, özellikle risk önlemeye odaklanan “işyerinde sağlık ve güvenlik” temalı başvurulara açık. Yarışmaya katılmak isteyen profesyonel veya amatör tüm fotoğrafçılar, başvurularını 31 Ağustos 2011 tarihine kadar www.osha-photocompetition.eu web sayfasından yapabilirler.

Profesyonel fotoğrafçılar ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda uzmanlardan oluşan uluslararası bir jüri, başvuruları değerlendirerek, 3.000 Euro ödül kazanacak olan birinciyi belirleyecek. Yarışmanın ikincisi ve üçüncüsü ise; sırasıyla 2.000 Euro ve 1.000 Euro ödül kazanacak. Bu yıl ilk defa, 21 yaşın altındaki en iyi yarışmacıya da 1.000 Euro tutarında “Gençlik ödülü” verilecek.
 

Yarışma, 27 AB ülkesinin yanı sıra EFTA (İzlanda, Lichtenstein, Norveç ve İsviçre) ile altı aday ve potansiyel aday ülkelerden (Hırvatistan, Türkiye, Sırbistan, Karadağ, Makedonya Eski Yugoslav Cumhuriyeti ve Arnavutluk) başvurulara açık. Eylül 2011″de belirlenecek olan yarışmada dereceye girenler, Kasım 2011″de Bilbao”da gerçekleştirilecek olan Sağlıklı İşyerleri Kampanyası kapanış toplantısında duyurulacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here