Ana sayfa İnternet Sağlık sektöründe mağduriyete son!

Sağlık sektöründe mağduriyete son!

0

SGK”nın geliştirdiği yeni avuç içi damar okuma sistemi sayesinde vatandaşlar artık mağdur olmayacak! Detaylar içeride…
 

15 Ocak 2013″ten sonra devreye girecek olan avuç içi damar okuma sistemi sayesinde vatandaşlar, sağlık hizmetlerinde kendi isimlerinin kullanılması sonucunda hiçbir mağduriyet yaşamayacaklar. özel hastaneler ve üniversite hastanelerinin geçeceği bu sistem, vatandaşların ön tanımlı avuç içi damar imzalarını depolayacak ve özel bir hastanede veya bir üniversite hastanesinde hizmet talep edilirken bu imzalar sayesinde kişiye özel hizmet verilecek.
 
Bu sistem sayesinde TC kimlik numarası ile diğer vatandaşların adına sağlık hizmeti alan sahtekarları engellenecek. Avuç içi damar okuma sisteminin son derece keyifli bir de sloganı var: “ülkemin geleceği için avucumu basarım”. Projede pilot bölge olarak Konya seçildi ve sistem halihazırda deneniyor. 15 Ocak 2013″ten sonra ise kademeli olarak diğer şehirlere de yayılacak.
Sağlık sektörü ile ilgili diğer yeniliklerden bir diğeri ise kurum personeli tarafından geliştirilen bir web uygulaması. Bu uygulama sayesinde vatandaşlar kendi dilediği doktoru seçebilecek, doktora ulaşıp bizzat danışabilecek. Ayrıca hastalar, doktorlar ve hastane hizmetleri hakkında karşılaştırmalı bilgiler de vatandaşların hizmetine sunulacak. 2013 yılında bu uygulama ve alt uygulamaları tablet bilgisayar ve akıllı telefonlarda da yer alacak. Uygulamalar, Android, iOS, Windows Phone 8 ve BlackBerry, Symbian gibi platformlar için özel olarak geliştirilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here