Ana sayfa Mobil Sağlığınızı korumak için en iyi beş iPad uygulaması

Sağlığınızı korumak için en iyi beş iPad uygulaması

0
WebMD Mobile

WebMD mobile, ilkyardım, hastalık belirtileri, kalp masajı ve suni teneffüs (CPR) gibi çeşitli başlıklarda çok kullanışlı ve doğru bir sağlık bilgisi sunuyor. çeşitli durumları tanımlayan ilaçlar ve tedavileri konusunda da kullanışlı özet bilgiler bölümü var. Son olarak uygulamada yerel sağlık merkezlerinin, yakınlarda bulunan doktorlar, hastane ya da eczanelerin bir listesini bulabilirsiniz. iPad ya da iPhone için kolay kullanıma sahiptir. Bu değerlendirmedeki bütün uygulamalar gibi WebMD Mobile doktorunuzun yerini tutamaz ama farklı hastalıkları açıklamada çok kullanışlı olabilir. Kullanması kolay olan bu uygulama yakınlardaki yerel doktor ve hastanelerin yerini saptamak konusunda başarılı olmuştur. Test edildi onaylandı.

   webmd mobile
     
  Navy Seal Physical Fitness
Bu kolay kullanımlı uygulama, fiziksel sağlık için kapsamlı bir rehber. Temel egzersizler, yüzme, fitness, kas egzersizleri, egzersiz önerileri, ağırlık kaldırma teknikleri gibi fiziksel alıştırma ilkelerini, ve diğer bilgileri ele alan bir uygulama. Daha iyi bir egzersiz ve motivasyon için şemalar da mevcut.
$1.99
     
GymGoal

Bu kullanıcı dostu uygulama, egzersiz programı oluşturmanız ve gelişiminizi izlemek için harika bir iş çıkarıyor. önceden yüklenmiş, adım adım nasıl yapılacağını gösteren 52 egzersiz programı, 280″den fazla egzersiz canlandırması bulunduruyor. Vücut kitle endeksinizi ölçmenizi sağlayan hesaplamalara da sahip olan bu uygulama, egzersizlerinizi zamanlamanıza ve çabalarınızı takip etmek için farklı vücut ölçümlemelerine de olanak tanıyor.
$3.99

 

 

iTriage

iTriage 300″den fazla hastalık belirtisi, 1.000 hastalık ve 350 tedavi yöntemi ve hastalığa neden olanları açıklamak konusunda size yardımcı olabilir. Bu uygulama doktorunuzun sizden isteyebileceği laboratuvar ve röntgen gibi teşhis testleri konusunda özet bir açıklama veriyor.
 


 
Uygulama bu belirtilerin acil servisi veya aile doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekip gerekmeyeceği konusunda daha hızlı karar verebilmenizi sağlıyor. Hatta en yakın sağlık kuruluşunun yerini bile size söylüyor. Basit bir sağlık kuruluşu ziyaretinin çok pahalıya patlayabileceği düşünüldüğünde bu bilgilerin yararlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yine de bu uygulama sağduyunun yerini tutamaz. Eğer acil bir sağlık durumunuz olduğunu düşünüyorsanız hemen acil servisi ziyaret edin. Eğer durum ciddiyse 112″yi arayın!
ücretsiz

 

 

Yeni Anne Babalar (Aile, Ebeveyn) İçin En İyi Sağlık Uygulamaları

Childhood Diseases

Bu sağlık atlası, 7 ana belirti çerçevesinde hastalıkların temel tanımları, fotoğrafları ve belirtileriyle size bilinen en yaygın 50 çocuk hastalığı, zorlukları ve bulaşıcılığı ile ilgili kısa ve öz metinler sağlıyor. Fotoğraflar ebeveynler için eğitici olabilir. Uygulama tamamlanmış değil ama potansiyel taşıyor.
$4.99

 
   Sleepmaker Streams

Bu uygulama, uysal bir dere, orta hızda akan bir akarsu ve şelale sesleriyle çocuğunuzun uykuya dalmasını kolaylaştırabilir. Sleepmaker serisindeki diğer uygulamalarda yağmur dalga, fırtına ve vahşi doğa seslerini dinleyebilirsiniz.
$2.99

CPR & Choking

Bu uygulama boğulan kişiye yardım ve CPR uygulamak ile ilgili kısa videolar bulunduruyor. Acil durumlarda dakikaların ne kadar önemli olabileceği düşünülürse, bu videoları acil durum oluşmadan çok önce izlemenizde fayda var. Yetişkinler için standart olan CPR uygulamasının dışında, çocuklar ve bebekler için ayrıca uygulamalar gösteriliyor.

 
American Heart Association- Amerikan Kalp Derneği, böyle bir durumda karşılaşıldığında ilk yapılması gerekenin 911″i aramak olduğunu, ondan sonra kalp masajına başlanması gerektiğini söylüyor. Bu uygulamanın ilkyardım dersinin yerine geçmeyeceği akılda tutulmalıdır.
ücretsiz

 

 

Breastfeeding Management

Kadınların emzirmeyi seçmesinin çok fazla nedeni vardır. Anne sütü, vücuda dışarıdan giren yabancı maddelere karşı bebeği koruyan antikorları taşır. Bu sayede çocuklar, çocuk alerjilerinden ve çürüklerden korunur. üstelik bu ücretsiz doğal aşının hiçbir yan etkisi de yoktur. Hatta anneler emzirerek günde 500 kalori yakabilir.
Uygulama yeni annelere emzirme bilinci ve ilk haftalarda emzirme sırasında karşılaşılan yaygın sorunlar konusunda yardımcı oluyor. Emzirme sırasında ilaç kullanımıyla ilgili kılavuzluk eden bir bölüme sahip olan bu uygulama, daha detaylı bilgiler için de yardımcı bağlantılara ulaşmanızı sağlıyor. Uygulamada emzirme ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplarına ulaşabileceğiniz gibi, emzirme programlaması hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.
$1.99

 
     
  The Most Essential Classical Music for Your Baby

Bebeğin beyin gelişimi için müziğin çok yararlı olduğunu bazı araştırmalar da kanıtlamışken, 49 klasik müzik eseri barındıran ve bebeğinizi gün içerisinde ya da uyku rutininde sakinleştirebilecek bu koleksiyonu, iPhone”unuza, iPod touch”ınıza ya da doğrudan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
$5.99


Kindle for iPhone

Yeni ebeveynler için yerel kitapçılara gidip kitap seçmenin ve okumanın zor, hatta imkansız olduğu bir gerçek. Ama bu uygulamayla 300.000 farklı kitaba, kitapların ücretsiz örneklerine ulaşabilir, satın almadan bir kısmını okuyabilirsiniz. Kitapları yatay veya düz görüntüleyebilme, yazıların rengini değiştirebilme ve hatta satırlara yakınlaşıp uzaklaşabilme seçeneklerine sahip bu uygulama ile Amazon Kindle Store”un aile ve ebeveynlik bölümlerinde 6.500″den fazla başlığına rahatça ulaşabilirsiniz.

  
 
Blausen Human Atlas 2.0

Bu uygulamada 1-2 dakika uzunluğunda, 3 boyutlu 150 animasyon videosu ve yanında 1.500 tıbbi terim bulunuyor. Uygulamayı satın aldığınızda çocuk bakımı, üreme, kaslar ve yüzlercesi gibi ilave başlıklara da ulaşabiliyorsunuz. Bu uygulamanın sağlık profesyonellerini hedef aldığını not etmekte fayda var. Yine de vücudunuzun herhangi bir bölümüyle ilgili bir sağlık endişeniz varsa ve bu görselleri görmek isterseniz, işinize yarayabilir.
$19.99

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here