Ana sayfa Haber Sabiha Gökçen Havalimanı”nda loglamalar, veri depolama ve flaş teknolojileri…

Sabiha Gökçen Havalimanı”nda loglamalar, veri depolama ve flaş teknolojileri…

0

 

izmete girdiği 2001 yılında yaklaşık 47 bin kişiyi yurtiçine ve yurtdışına yolcu eden Sabiha Gökçen Havalimanı, yaklaşık 30 milyon kişiyi ağırlayan büyük bir organiğe dönüştü. Ortaya çıkan bu iş yükünün yarattığı devasa verinin depolanması ve iş sürecinin kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi için çok daha güçlü ve hızlı bir depolama altyapısına ihtiyaç duyuldu.

All-flash depolama teknolojisi ile sunucu verimliliği arttırılarak iş süreçleri ciddi şekilde hızlandırıldı. Eskiyen verileri kusursuz bir şekilde flaş üzerinden diske taşıyabilme kapasitesine de kavuşan havalimanı yatırım karlılığını da arttırmış oldu. Ayrıca ürün ile birlikte gelen Flash Bundle paketi sayesinde operasyonel maliyetler de düştü. All Flash FAS sistemlerinde kullanılan Flash Bundle paketindeki yazılımlar, ihtiyaç duyulan düşük toplam sahip olma maliyeti ile verilerin yönetilmesini sağlayan performans ve kapasiteye sahip esnek bir ortamı sunuyor. Flaş teknolojisi ile bir araya gelen yazılımlar, depolamada gerekli olan hızları karşılamak için güçlü bir yaklaşım ortaya koyarken bu yolda performans ve verimliliğin önündeki engelleri de ortadan kaldırıyor.
 

NetApp’ın hayata geçirdiği proje ile ilgili değerlendirmede bulunan İSG IT Direktörü Gürkan Altıner, “Yaptığımız işin bir gereği olarak 7×24 sürdürülebilir bir sürece sahip olmamız gerekiyor. Bu sürdürülebilirliği sağlamak için ürünlerinin kaliteli olması ve daha az desteğe ihtiyaç duyması nedeniyle NetApp’ı tercih ettik. çözüm ortağımız Atacom Bilişim A.Ş’nin projenin öncesinde ve hayata geçirilmesi sürecinde yapmış olduğu profesyonel katkıları sayesinde yeni sistemimizi başarılı bir şekilde devreye aldık.

Kurduğumuz yeni altyapı ile verilerimizi her açıdan kontrol edebiliyor ve böylece kesintisiz hizmeti mümkün hale getiriyoruz. Yaptığımız iş en küçük bir gecikmeyi bile tolere edebilecek bir iş değil. Sistemin flaş tabanlı olması nedeniyle hızlı tepki alıyoruz. Bu da iş süreçlerimizde en küçük bir gecikmenin dahi yaşanmasının önüne geçmemizi sağlıyor. Büyümemizin getirdiği veri artışı devam ettikçe NetApp ile çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here