Ana sayfa Makale Ş. Coşkun Teziç

Ş. Coşkun Teziç

0
19 Mayıs 1958 İstanbul doğumlu. “özel Moran Koleji”, “özel Marmara Koleji”, “Haydarpaşa Lisesi”, “İstanbul üniversitesi Fen Fakültesi” jeofizik ön lisans ve “Anadoluhisarı Spor Akademisi” basketbol bölümlerinde öğrencilik hayatını tamamladı. Basketbola 1974 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü”nde başladı ve aktif sporculuğunu 1984 yılında aynı kulüpte sonlandırdı.

1988 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü”nde basketbol yöneticiliği hayatına kulüp alt yapı ve spor okulları sorumlusu olarak başladı.
Halen “Fenerbahçe Spor Kulübü” genel kurul üyesidir. 1991-1993 yılları arasında “Türkiye Basketbol Federasyonu” idari koordinatör yardımcılığı, 1991-2001 yılları arasında “A Milli Takım” yöneticiliği görevlerini üstlendi. 1993-1996 yılları arasında “ülker Spor Kulübü” genel sekreteri olarak görev yaptı. 1996 yılından itibaren Tofaş Spor Kulübü”nde idari koordinatör olarak görev yapmakta olup aynı zamanda “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı” mütevellisi ve “TEGV Basketbol Gönüllüleri” proje koordinatörüdür.

Sualtı “scuba” dalış hayatına 1990″lı yıllarda başlayan Teziç, “CMAS 3*”, “PADI Medic First Aid”, “PADI Rescue Diver” sertifikalarının yanında 2001 yılında “PADI Dive Master” sertifikası sahibidir. 2001-2003 yılları arasında “Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu” yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunan Coşkun Teziç, 2001 yılından itibaren “Alternative Camp” engelliler için dalış ve rehabilitasyon çalışmalarına ve 2007 yılında “SAD Sualtı Araştırmaları Derneği” Kaş Arkeopark projelerine destek vermekte ve “TINA Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı” yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Maviden kareler
Sualtı fotoğrafçılına amatör olarak 2001 yılında başlayan Coşkun Teziç”in, Ege, Akdeniz, Kızıldeniz, Hint ve Pasifik Okyanusu dalış noktalarında toplamda 1000″i aşkın dalışı bulunmaktadır. İlk sualtı fotoğraf sergisini “Uludağ üniversitesi USAT Sualtı Topluluğu” adına açtı. “Sualtı Dünyası”, “Marine Photo” ve “4×4 Free Life” dergilerinde yazı ve fotoğrafları yayınlanmakta olup, 2003 yılı sonundan itibaren sualtı ve suüstü fotoğraf çalışmalarına dijital olarak devam etmektedir.
 

 

 


 

 

 

 

 
   
 

   

 

 

 


 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here