Ana sayfa Sektörden Röportaj: Türkay Terzigil

Röportaj: Türkay Terzigil

0

“Pazarda %15-20 civarında bir büyüme olacağını öngörüyoruz.”
 

Technotoday: Sayın Türkay Terzigil öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Kyocera”nın Türkiye ile geçmişten günümüze gelişen ilişkisinden ve merkez şirket ile Bilgitaş A.Ş arasındaki işbirliğinden söz eder misiniz?

Türkay Terzigil: Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yapmakta olduğum Bilgitaş, kurulduğu 1982 yılından bu yana Türkiye”nin önde gelen doküman yönetimi çözümleri ve hizmetleri kuruluşlarından birisidir.

Bilgitaş ürün portföyünde bulunan Dijital çok Fonksiyonlu Fotokopi, Lazer Yazıcı, Geniş Format Yazıcı, Doküman üretim Sistemleri, Dijital Renkli Baskı Makinası ve Yazılım ürünleri ile maliyetleri azaltacak, verimliliği arttıracak çevre dostu baskı ve kopyalama çözümleri sunmaktadır. Bilgitaş müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda;

Sayfabaşı Maliyet Anlaşması
Makine Kiralama
Kurumsal Baskı Destek Merkezi
Doküman Takip Sistemi
ödeme Kartlı Sistemler
Değişken Veri Basımı
Doküman Yönetimi ve Veri Yakalama
Güvenli Baskı çözümleri
Yazıcı ve Ağ Yönetim Sistemleri
çözümleri sunarak değer katmaktadır.
 

kyocera
 
Bilgitaş sahip olduğu deneyim ve enerjiyi, sektörün ihtiyaçlarını önceden tespit etmek, yenilikleri yakından takip etmek ve son teknoloji ürünleri pazara kazandırmak için kullanmaktadır. Dünyanın önde gelen üreticileri ile çalışan Bilgitaş”ın işbirliklerinden bazıları;

Kyocera Dijital Fotokopi ve Lazer Yazıcı Türkiye Tek Yetkili Distribütörü
Xante Dijital Renkli Baskı Makinası Türkiye Tek Yetkili Distribütörü
Equitrac Dokümantasyon Takip YazılımıTürkiye Yetkili İşortağı
MYQ Dokümantasyon Takip Yazılımı Türkiye Yetkili Distribütörü
Docuware Doküman Yönetim çözümleri Türkiye Yetkili Distribütörü
Objectif Lune Değişken Veri Basım Yazılımları Türkiye Yetkili Distribütörü

Bilgitaş 1986 yılında dünyanın önde gelen fotokopi üreticilerinden Mita”nın Türkiye distribütörü olmuş, 2000 yılında lazer yazıcı üreticisi Kyocera ile Mita”nın Kyocera Mita adı altında birleşmesi ile yeni şirketin de Türkiye tek yetkili distribütörü Bilgitaş”ın ürün portfoyü genişlemiştir.

 

Technotoday:  Kyocera”nın ürün çeşitliliğinden söz eder misiniz? Hedef kitlelerinizden bahseder misiniz?

Türkay Terzigil : Kyocera ürün portföyünde;
•A4 ve A3 ebatlarında, 28 kopyadan 80 kopyaya varan hızlarda, farklı kapasitelerde Renkli ve S/B Dijital çok Fonksiyonlu Fotokopiler
•A4 ve A3 ebatlarında, 30 sayfadan 55 sayfaya kadar baskı hızı imkanı sunan, farklı hız ve kapasitelere sahip Renkli ve S/B lazer yazıcılar
•Geniş Format Baskı Sistemleri
•Dokümantasyon Yazılımları
ürünleri bulunmaktadır.

Tüm Kyocera ürünlerinde donanım + işletme maliyetlerinin azaltılarak kullanıcılara düşük toplam sahip olma maliyeti sağlanması hedeflenmektedir. Bu amaçla kullanılan benzersiz ECOSYS teknolojisi Ekoloji, Ekonomi ve Sistem temellerinde sunulan faydaları ifade etmektedir. Kyocera ürünleri yoğun dokümantasyon ihtiyacı olan bireysel yada kurumsal kullanıcılar için en uygun çözümdür. Bu kullanıcılar düşük toplam sahip olma maliyetine sahip ürünler kullanmanın ekonomik faydasını çok hızlı bir şekilde görmektedir.
 


 
Technotoday:  Kyocera Dijital Fotokopi ve Lazer Yazıcı Türkiye Tek Yetkili Distribütörü Bilgitaş olarak, Türkiye”de hangi satış kanalarını kullanıyorsunuz? Tüketici Kyocera ürünlerini hangi satış kanalları aracılığıyla satın alabiliyor?

Türkay Terzigil: ISO 9001 kalite yönetim sistemi sertifikasına sahip olan Bilgitaş, uzman satış kadrosu ve eğitimli servis personeli ile hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Bilgitaş”ın %100 müşteri memnuniyeti ilkesine dayalı satış ve servis çözümleri İstanbul, Ankara, İzmir”deki Bilgitaş ofisleri ve ülke geneline yayılmış bayi ağı ile Türkiye”nin her yerinde tüketicilerin hizmetindedir.

 

Technotoday:  Kyocera”nın Türkiye”deki satış düzeyi ile global ölçekteki pazar payı arasında farklar var mı? Varsa bunlar nelerden kaynaklanıyor?

Türkay Terzigil: Uluslararası bağımsız araştırma şirketleri raporlarına göre Bilgitaş, Kyocera ürünleri ile Türkiye fotokopi pazarının liderdir. Bilgitaş”ın Türkiye fotokopi pazarındaki liderliği bölgesel ve global olarak Kyocera”nın en önemli başarı örneklerindendir. Kyocera”nın sürekli desteği ve ürünlerin üstün japon kalitesinin yanı sıra Bilgitaş”ın Türkiye fotokopi sektöründeki en yaygın satış ve servis ağına sahip olması, satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyetine verdiği önem ve finansal gücü sayesinde müşterilerine sunduğu sayfabaşı anlaşma imkanları ile Kyocera fotokopi ürünleri Türkiye”nin en çok tercih edilen ürünleri olmaktadır.
 

türkay terzigil
 
Technotoday: 2011″de Kyocera adına hangi modeller öne çıktı? 2011 sektör ve Kyocera adına nasıl geçti?

Türkay Terzigil: Bilgitaş kuruluşundan beri sektörde farklı ofis ihtiyaçlarına uygun dokümantasyon çözümleri üreterek rekabette kazanmayı, sürekli geliştirdiği bilgi, beceri ve yetenekleri ile danışmanlık hizmetleri sunmayı, maliyetleri azaltan çevre dostu ürün ve hizmetlerle ekosistemine değer katmayı ilke olarak benimsemiştir. Bu ilkelerimiz sayesinde tüm dünyanın ekonomik zorluklar yaşadığı bu dönemde de başarılarımıza yenilerini eklemeye devam ettik. 2011 yılında euro bazında %30 civarında bir büyüme elde ederek pazardan daha hızlı büyümeyi başardık.

Renkli dokümantasyon konusunda Avrupa”nın oldukça gerisinde olan Türkiye, geçtiğimiz dönemdeki ivmelenme ile arayı kapatmaya başladı. Kyocera”nın yeni TASKalfa renkli serisi ürünleri ile bu fırsatı çok iyi değerlendirdik. 2011 yılında birçok kamu ihalesini kazandık. Türkiye çapında çok kısa sürede makine kurulum ve servisi gerektiren bu ihaleleri, yaygın yetkili bayi ve teknik servis hizmetlerimiz sayesinde başarı ile tamamladık. Ekonomik ve ekolojik faydaları kısa sürede görülen sayfabaşı anlaşma hizmetlerimizi geliştirerek yaygınlaştırmaya devam ettik. İşortaklarımızla birlikte Türkiye”de sektöründe lider özel sektör firmaları ile birçok sayfabaşı anlaşmaya imza attık.

 

Technotoday:  2012 ile ilgili beklentileriniz nelerdir? 2012″de hangi Kyocera ürünlerini ön planda göreceğiz.

Türkay Terzigil: 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığının Fatih projesi ihalelerinin de gerçekleşmesi ile pazarda %15-20 civarında bir büyüme olacağını öngörüyoruz. Kyocera”nın 2011″in son aylarında pazara sunduğu yeni ürünlerle 2012 yılına daha geniş bir ürün portfoyü ile giriyoruz.

Yüksek dokümantasyon hacmi olan bireysel kullanıcı ve KOBİ”ler için pazara sürülen giriş seviyesi ürünümüz Kyocera FS-1030MFP/DP, uygun ilk alım ve Toplam Sahip Olma Maliyeti ile çok talep görmektedir. 30 A4 sayfa/dakika hıza sahip olan FS-1030MFP/DP ürünü fotokopi, network yazıcı, renkli tarayıcı, dubleks, doküman besleyici ve toplam 300 sayfa kağıt kapasitesi özelliklerine sahiptir.
 

Büyük şirketlerin yüksek dokümantasyon hacmine sahip departmanlarının mono A4 dokümantasyon ihtiyaçlarını güvenli bir şekilde yapabilmelerini sağlacak FS-3640MFP ürünü 40 A4 sayfa/dakika hız, fotokopi, network yazıcı, renkli tarayıcı, faks, dubleks, doküman besleyici ve toplam 600 sayfa kağıt kapasitesi özelliklerine sahiptir. ürüne istenildiği takdirde personel kartı okuyucusu takılarak, ürünlerin kullanımı kontrol altına alınır, çıktıların güvenliği sağlanır. FS-3640MFP sahip olduğu renkli dokunmatik ekran ile kolay kullanım imkanı sunduğu gibi, Kyocera”nın yazılım geliştirme platformu HyPAS™ ile cihazın kullanıcı paneli üzerinden DMS ve ERP gibi sistemler ile bağlantı kurulmasına imkan verir. Bu sayede karmaşık süreçler azaltılır, işletmelerin üretkenliği ve verimliliği arttırılır.

30 – 55 A4 sayfa/dakika hız aralığındaki Kyocera TASKalfa 3050/3550/4550/5550ci A3 Renkli çok fonksiyonlu fotokopi ürünleri, ofislerin günlük dokümantasyon işlerini kolaylaştırarak entegre bir çözüm sunmak için dizayn edilmiştir. çıktı gönderildiğinde gerekli olan kağıt tipinin cihazlarda yüklü olmadığı durumlarda bile makine sıradaki diğer işlere devam ederek işlerin aksamamasını sağlamaktadır. Farklı tarama özellikleri de bulunan cihazlar sayesinde dokümanlar PDF, PDF/A, JPEG, TIFF, XPS dosya formatlarında dijital dosyalara dönüşerek paylaşıma açılabilmekte olup, USB belleğe de tarama yapılabilmektedir. IPV6, IPSec gibi güvenlik özelliklerini destekleyen ürünler, Gigabit Ethernet bağlantı imkanı da sunmaktadır. Kyocera TASKalfa 3050/3550/4550/5550ci modellerinde opsiyonel Fiery Controller ünitesi ile profesyonel seviyede renk eşlemesi yapılabilmektedir. İşletmelerin şirket içi görsel basılı malzemelerinin üretimini yapabilmek için gerekli olan zımbalama/delme, kitapçık yapma, 2 veya 3″e katlama özellikli doküman sonlandırıcı, A3+ (304.8 mm x457.2 mm), banner tipi kağıtlara baskı alabilme özellikleri cihazlar tarafından karşılanmaktadır.

 

Technotoday:  Eklemek istediğiniz başka konular varsa memnuniyetle okuyucularımıza aktarmak isteriz.

Türkay Terzigil: Uluslararası araştırma şirketi Gartner”ın raporuna göre küresel ısınmaya bilgi ve iletişim teknolojilerinin (BİT) katkısı %2 civarındadır. International Telecommunication Union”ın (ITU), 2008 yılında yayınladığı raporda BİT tarafından yayılan CO2″ in yaklaşık %6″sının yazıcı ürünleri kaynaklı olduğu tahmin edilmektedir.
 


 
Kyocera ARGE çalışmalarında doğanın korunmasını, verimliliği ve ürün kalitesini ayrılmaz bir bütün olarak görmektedir. Kyocera ürünleri enerji verimliliği ve kağıt tüketimine odaklanmış olan ABD hükümetinin ve AB Komisyonu”nun desteklediği Energy Star çevre etiketine sahiptir. Kyocera 1997 yılında FS-1700 yazıcı modeli ile Blue Angel çevre etiketini alan ilk yazıcı üreticisi olmuştur. Kyocera”nın çevre standartları ISO 14001 çevre yönetim sistemine uygun olacak şekilde oluşturulmuştur. ürünler RoHS kurallarına uygun şekilde üretilmekte olup, anakart ve kablolar kurşun içermemektedir. Kyocera”nın ambalajlama sisteminin temelinde çevreye etkisi en az olan paketleme malzemeleri kullanmak yatmaktadır. ürünlerde daha yeşil bir dünya için geliştirilen birçok fonksiyon bulunmaktadır.

Bu fonksiyonları kullananlar daha az doğal kaynak kullanmış olurlar. örneğin Kyocera çok fonksiyonlu fotokopi ve yazıcılardaki kağıdın her iki yüzünü kullanarak yazdırma özelliği (dubleks) sayesinde kağıt tüketimini yarı yarıya azaltmak mümkündür yada EcoPrint (ekonomik baskı modu) özelliği ile daha az toner sarfiyatıyla çıktı alınabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here