Ana sayfa Sektörden Röportaj: Mac, artık “iş”in çok daha içinde

Röportaj: Mac, artık “iş”in çok daha içinde

0

Netsis ile Mac”inizin profesyonel kabiliyetleri daha da artıyor
 

Bilindiği üzere Türkiye”nin Mac ortamında kullanılabilen ilk ERP ve CRM uygulamasını Netsis geliştirdi. Mac tutkunları bundan böyle cari, fatura, stok takibi gibi temel iş uygulamalarını ve müşteri ilişkileri yönetimlerini (CRM) Netsis ile Safari tarayıcısı ve Mac OS platformlarında gerçekleştirebilecekler. Netsis aynı zamanda, önümüzdeki dönemde tüm çözümlerini Apple platformlarında da kullanıma sunmayı hedefliyor.
 
mac
 
Tüm çözümlerini MacBook, iPad ve iPhone da dahil olmak üzere tüm Apple platformları üzerine taşımayı hedefleyen Netsis, bu yaklaşımının ilk somut adımlarını Netlite ve NetCRM çözümleri ile attı. Netsis”in bulut modelli (SaaS), fatura, cari hesap, stok takibi gibi temel iş uygulamalarına yönelik çözümü Netlite ve kapsamlı müşteri ilişkileri yönetimi çözümü NetCRM, Apple platformları için tasarlanmış yapıları ile kullanıma sunuldu.
Netsis, bütün çözümlerinin tüm Apple donanımları üzerinde çalışması hedefi ile platforma özel iyileştirme ve test çalışmalarını sürdürüyor.

Biz de konuya yabancı kalmadık ve Netsis bünyesinde Teknoloji ve Ar-Ge”den Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Tarkan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Technotoday: öncelikle firmanız hakkındaki bilgilerle başlayalım. Bize kısaca Netsis tarihi ve çalışmaları ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Yalçın Tarkan: Netsis yüzde 100 Türk sermayeli yazılım kuruluşu olarak 130″u aşan deneyimli kadrosu ile çeşitli sektör ve ölçeklerdeki şirketlerin iş süreçlerini daha hızlı, etkin ve rekabetçi biçimde yönetmelerini sağlayan iş yazılımları üretmek üzere 1991 yılında, İzmir”de kuruldu. Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibimizle sürekli yenilikçi teknolojiler üretmeye ve kullanıcılarımızı dünya çapında rekabette bir adım ileri taşıyan çözümler sunmaya devam ediyoruz. Netsis olarak Türkiye”nin yanı sıra Mısır, Ukrayna, Sudan, Rusya, Belarus, Azerbaycan, İran, ve özbekistan olmak üzere toplam dokuz ülkede 400 çözüm ortağımız ile 35 bini aşkın şirkete hizmet veriyoruz. Aynı zamanda eğitim, uygulama desteği ve danışmanlık hizmetleri de sağlıyoruz.
 

yalçın tarkan
 
Technotoday: ERP ve CRM uygulamalarının profesyonel kullanımlardaki avantajları nelerdir? Hangi alanlarda daha sık kullanılmaktadır?

Yalçın Tarkan: ERP çözümümüz ile şirketlerin finanstan satışa, üretimden insan kaynaklarına kadar kağıt üzerinde gerçekleştirilen tüm işlerini e-ortama taşıyarak çok daha hızlı, etkin, verimli ve tasarruflu şekilde yürütülmesini sağlıyoruz. Sunduğumuz çözümler farklı sektörlerde ve her ölçekte faaliyet gösteren şirketlerin iş ihtiyaçlarına paralel olarak farklılaştırılabiliyor.
ERP çözümü şirketin tüm iş süreçlerini ve ilişkide bulunduğu bayilerinden tedarikçilerine tüm ekosistemini ortak ve entegre bir yapı üzerinde işler hale getiriyor. Bununla birlikte çok daha hızlı, esnek bir çalışma biçimini mümkün kılarken hata payını da en aza indiriyor. Ve tüm bunlara bağlı olarak hem zaman, hem de iş gücü maliyetlerinden yüzde 70″lere varan ölçüde tasarruf imkanı doğarken, rekabet gücü ve karlılık da buna bağlı olarak artıyor.
Temelde bu tip bir ERP sistemi bulunan şirketler için ikinci aşamada müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerini de e-ortama taşıyarak güçlendirebilecekleri CRM çözümünü sunuyoruz. CRM çözümümüz, müşterilerin iletişim bilgileri, teklifleri v.b. verilerinin kayıt altına alınmasının yanı sıra satın alma alışkanlıkları, geçmiş ödeme bilgileri, çeşitli kampanyalar gibi başlıklara yönelik analizlere imkan sağlıyor. Mevcut müşterilerin yanı sıra potansiyel müşterilerin kazanılması için de bir destek mekanizması niteliğindeki CRM çözümü, fırsatların en etkin biçimde takibine olanak tanıyor.

 

Technotoday: Netlite ve NetCRM ürünleri hakkında bilgi verir misiniz? Hedef kitlenizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Yalçın Tarkan: Netlite çözümümüz küçük ve orta ölçekli işletmelere hitap eden ürünümüzdür. Netlite çözümümüz ile küçük ölçekli girişimciler; cari, stok, fatura gibi günlük temel iş süreçlerine yönelik ihtiyaçlarını giderebilirler. Netlite satın alınmayıp, kullandıkça aylık bedeller bazında ödenen SaaS modelli bir çözüm. Böylelikle kullanım hakkı, sürüm güncelleme, bakım, destek, yedekleme, güvenlik gibi ekstra tüm maliyetleri ortadan kaldırıyor ve ayda 47 TL gibi uygun bir fiyatla sunuluyor. NetCRM ise hem geleneksel lisanslama yöntemleri, hem de kiralama modeli ile sunulan bir uygulama. Her iki ürünümüzün de hibrid kullanım imkanının olması Netlite ve NetCRM için önemli avantajlardan biridir. Yani şirket içerisinde aynı anda kimi kullanıcılar Windows tabanlı sistemlerden, kimileri ise Macintosh üzerinden kullanabiliyor…
 

netsis
 
Technotoday: Netlite ve NetCRM ürünleri hangi Mac”lerle kullanılabilecek?

Yalçın Tarkan: Netlite ve NetCRM ürünlerimiz sayesinde Mac tutkunları iş süreçlerini Netsis ile Safari tarayıcısı ve MacOS platformlarında MacBook, iPad ve iPhone da dahil olmak üzere tüm Apple ürünlerinde kullanabilecek.

Technotoday:
Her geçen gün daha da popülerleşen iOS platformu için ERP ve CRM çözümleri planlar arasında mı?

Yalçın Tarkan: Netsis olarak yukarıda bahsettiğimiz tüm ürünlerimizi IOS platformu üzerinde de çalışacak şekilde geliştirdik. Türkiye”nin öncü iş çözümleri sağlayıcısı olarak, yeni yaklaşımımız ile en iyisini tercih edenlere kurumsal çözümler alanında da en iyisini sunmak için çalışmaya devam ediyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here