Ana sayfa Sektörden Röportaj: Büyükler için oyun dünyası

Röportaj: Büyükler için oyun dünyası

0

The Game for Big Kids ile mekan üzerine söyleşi…
 

The Game İşletmecisi – FURKAN FARUK AKINCI

– The Game gibi konsept bir mekanın akustik ve izolasyon sistemleri için nasıl bir çalışma yapıldı?

Sizler de bilirsiniz, her türlü etkinliğin altından kalkabileceği iddiasında olan konsept bir mekanız ve şu sıralarda firmaların gözbebeği durumundayız. Şu sıralar haftada en az beş kurumsal etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Bu noktaya gelmemizin en önemli sebebi, farklı organizasyon tiplerine izin veren esnek bir teknik altyapımızın olması; normal şartlar altında firma, etkinlik düzenleyeceği zaman görüntü ya da ses gibi unsurlara ekstradan kira ücreti ödemek durumundadır. The Game”de bunların tümü, farklı ihtiyaçlar için tamamen hazır durumda.

the game
 
İster kurumsal içerikli olsun, ister eğlence amaçlı olsun The Game”in tüm akustik altyapısını mimarlarımızla ve ses teknisyenlerimizle çalıştık. Sunumlarda ya da partilerde 1500metrekarelik alanımıza ses tamamen eşit şekilde dağıtılıyor. Elbette ki bu noktada karşımıza türlü engeller çıkmadı değil. Zira The Game içerisinde çok farklı istasyonlar var. Mesela sahne alanında sunum gerçekleşirken, üyelerimiz yarış simülatörlerinde vakit geçiriyor olabiliyorlar. Dolayısıyla tamamen pozisyonel ses verebilecek ürünler kullanmayı tercih ettik. Gerek mekanın tümüne yayılan ses ünitelerinde, gerekse de bireysel istasyonlarda sesi ne kadar açarsanız açın, hiçbirinin sesi birbirine karışmıyor. Elbette ki bunda granit zemin değil, halıfleks döşememizin de etkisi oldu. Zeminimiz sesi tutuyor.
Yine müzik odalarımızda ve VIP odalarımızda da ses izolasyonumuz mevcut. özel zaman geçirmek istiyorsanız ne sizin sesiniz, ne de dışarının sesi birbirine karışmıyor.

– The Game fikrinin yola çıkış hikayesini öğrenebilir miyiz?

The Game for Big Kids aslen, “5 yıldızlı bir otel misafirlerine geleneksel hizmetlerin dışında ne sunabilir?” fikrinden şekillendi. Aslen daha küçük düşünülmüştü ancak Point Hotel grubunun vizyoner bakış açısı ve özellikle Point Hotel Barbaros”un sanat ve teknoloji konseptini muazzam bir şekilde hayat geçirmesinin ardından, markalaşma yoluna gidildi bu otel bünyesinde. Dediğimiz gibi dünyada bir ilkiz ve bunu dile getirmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

 

– özellikle müzik oyunları için farklı odaların ayrılmış olduğunu memnuniyetle tecrübe ettik. Bu odalardaki akustik düzenleme ve duyum da son derece kaliteliydi. Bu konsepti geliştirecek misiniz? Belki ileride akustik canlı performanslar ve benzeri işlere de ev sahipliği yapılabilir mi?

Kesinlikle! Aslında başta belirttiğim gibi, The Game açıldığından beri her türlü organizasyona ev sahipliği yaptık. ürün tanıtımlarından tutun, klip çekimlerine kadar son derece farklı işlerimiz oldu. Ancak müzik, oyunun ve dansın birleştiği noktada işin önümüz son derece açık. Müzik odalarımız gerçekten çok popüler ve özellikle ünlü müzisyenler tarafından da tercih ediliyor. çünkü bizim konseptimiz karaokenin çok ilerisi. Sadece söylemiyor, aynı zamanda çalabiliyorsunuz. Belki ileride sadece müzik konseptli bir The Game yaparız.

– The Game sadece özel organizasyon günleri için mi kullanılabiliyor yoksa her gün açık bir şekilde faydalanabiliyor mu oyun severler?

The Game her gün açık. Neredeyse 7/24 hizmet veriyoruz. The Game”de bir üyelik sistemimiz bulunuyor. The Game deneyiminden yararlanmak istiyorsanız üye olmanız gerekiyor. Yani sadece kurumsal hizmetler değil, aynı zamanda bireyler için de çok farklı deneyimlerimiz var. The Game”in zengin bir barı ve mutfağı var. Eşinizle, dostunuzla gelip başka bir yerde yaşayamayacağınız anılar biriktirebilirsiniz The Game”de. özel ve kapalı partiler, sürpriz hediyeler, yarışmalar dışında, The Game”den bir gece kulübü olarak da faydalanabilirsiniz.

– Mekanın iç mimarisinin de son derece etkileyici olduğunu gördük. Bu konuda nasıl bir çalışma yapıldı?

Bu noktada Barakuda Mimarlığa bir teşekkür etmek gerek. Biz işletmeci grup olarak aklımızdaki fikirleri sunduk ancak onlar bizim fikirlerimizi geliştirerek muhteşem bir şekilde uyguladılar. Zaten zaman zaman çeşitli üniversitelerle The Game”in mimarisi konusunda dersler düzenleniyor. The Game”in teknik ve mimari altyapısı üzerine aralıksız 2,5 yıl kadar çalışıldı. Farklı içerikler, temalarına göre tasarlandı. örneğin, yarış simülatörlerimizi olduğu gibi satın almadık, tamamen ekibimiz tarafından tasarlandı. üzerindeki malzemeler özenle seçildi. The Game”in tüm mimari detayları deneyimi en üst düzeyde verebilecek şekilde planlandı. Aldığımız geri dönüşler de aksini söylemiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here