Ana sayfa Sektörden Röportaj: Arman

Röportaj: Arman

0

İskender Paydaş”ın prodüktörlüğünde müzik dünyamız yeni bir isme daha kavuştu. Kendi ismini taşıyan albümünü çıkaran Arman, yazdığı şarkılar ile dikkat çekiyor ve “şarkılarım, duygularımı ve düşüncelerimi ödünç verdiğim anlardır” diyor
 

S: Prodüktörün İskender Paydaş ile yolların nasıl kesişti?

A: üniversite için Londra”ya gitmeden önce demo kayıtlar yapmıştım. Bu kayıtlar arkadaşlarım ve yakın çevrem tarafından çok beğenilince ben de onlardan aldığım inançla bunu bir adım öteye taşımak istedim. Okulumun tatil olduğu bir zaman Türkiye”ye dönünce İskender Paydaş”ın menajerine ulaştım, onlara şarkılarımı yolladım. Sonrasında şarkılarımı beğenmişler ve benimle görüşmek istediler. Kalktım gittim, karşılıklı olarak aynı dili konuştuğumuz için İskender ile ilk görüşmemiz çok iyi geçti ve benimle çalışmak istediğini söyledi. Ona yollamış olduğum demo kayıtlar arasında İngilizce bir şarkım vardı. İskender Paydaş bu şarkıyı çok beğendiğini söyledi ve buna Türkçe sözler yazalım dedi ve böylece profesyonelce çalışmaya başladık.
 


 
S: En çok hangi şarkı üzerinde durdunuz?

A: Kesinlikle Kana Kana adlı şarkı demek istiyorum. Mesela onun introsu İskender”in beğendiği İngilizce şarkımın melodisidir. Ve bu intro bizi çok ama çok zorladı çünkü ben açıkçası 4 ayrı “Kana Kana” bestesi yaptım, en sonunda hiçbirinden vazgeçmeden; şunun şurasını alalım, bunun burasını alalım diyerek, tek bir şarkı haline getirdik. Bu yüzden Kana Kana şarkısı tüm prodüksiyon boyunca bizi çok zorladı.

 

S: Bu albüm sence hangi burçtan?

A: İkizler burcu. Yani biraz dengesiz çünkü sound olarak her türlü ruh halini barındırıyor.

S: Albümünün fotoğraf aşaması ve klip çekimi için kimlerle çalıştın?

A: Albüm fotoğraflarını Dilan Bozyel çekti. Mekan olarak Beyoğlu”nun bir çok sokağının dışında, Tünel”den sonra en eski ikinci bina olan Profabrika”da çekim yaptık. Video klip olarak ise Deli Dünya adlı şarkım için Bedran Güzel ile çalıştım. Klip senaryosu bana aitti.
 


 
S: Bundan sonra müzikal yolculuğunun nasıl ilerlemesini planlıyorsun?

A: Aklımda çok daha cesur ve sert şeyler var. Ben kafa sesleriyle ve haykırarak uçlarda şarkı söylemeyi seven biriyim. 2. Albüm için daha elektronik alt yapılı şarkılar yapmak istiyorum. Mesela bundan sonra; güney Londra bölgesi kökenli, elektronik dans müzik türü olan “DUBSTEP” tarzında şarkılar yapmayı planlıyorum.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here