Ana sayfa Haber Rock yıldızı Neandertal çıktı

Rock yıldızı Neandertal çıktı

0

Ozzy Osbourne’da insanlığın sadece yüzde 4’ünde rastlanan genler bulundu.
 

Ozzy Osbourne, yaşadığı aşırılıklara rağmen halen ayakta olmasını, sahip olduğu insan üstü genlere borçlu olduğunu öne sürüyordu. Şarkıcının DNA”sını inceleyen bilimciler, bu teorinin bir bakıma geçerli olduğunu gösterdiler.
 

400 bin yıl önce insanla ortak bir atadan türeyen ve 30 bin yıl önce soyları tükenen insansı Neandertal”lerin yok olmadan önce insanın ataları ile çiftleştiğine inanılıyor.
 

Osbourne, Neandertal genlerinin onu şaşırtmadığını, yaşadığı pek çok ilginç olaya karşı ayakta kalmasının insan üstü genlerine bağlı olduğunu bildiğini söyledi.
 

 
Yıllarca bağımlısı olduğu çeşitli ilaçlar ve alkolden kurtulmayı başaran 61 yaşındaki Ozzy, sonucu esprili bir dille karşıladı. “böylesi bir soy geçmişine sahip olmam, karım Sharon ve dünya çapındaki bir çok polis birimini pek de şaşırtmaz sanırım. Eğer Pompeii halkı kullanmış olduğum alkolün yarısını içmiş olsaydı, lavların üzerinden yürüyüp giderlerdi.”

Bilimciler, vücudun alkolü parçalamak için kullandığı geni de incelediler ve ilginç bir sonuca vardılar. Ozzy bu genin sıradışı bir varyantına sahip ki bu da bir ihtimalle, Ozzy”nin günde 4 şişeye varan konyak tüketimi karşısında dayanabilmiş olmasını açıklayabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here