Ana sayfa Haber Rock Dünyasında Yeni Yapımlar

Rock Dünyasında Yeni Yapımlar

0

Okan Meriç, yeni çıkan hard’n heavy albümlerini yazdı
 

Magnus Karlsson – Free Fall : İsveçli heavy metal gitaristi, multi-enstrumentalist, Primal Fear grubunun üyesi Magnus Karlsson”dan öyle bir albüm geliyor ki akıllara zarar gerçekten. Midnight Sun, Last Tribe, Starbreaker, Allen/Lande, Planet Alliance, Michael Kiske, Primal Fear gibi önemli şahıs ve gruplara şarkı yazmış, gitar çalmış bu gitar ustasının artık kendi solo albümüne imza atması geldi de geçiyor bile. Gerçekten merakla beklediğimiz albümlerden biri Karlsson”un “Free Fall” albümü. Albüme eşlik eden solistler gerçekten müthiş; Russel Allen (Symphony X), Ralf Scheepers (Primal Fear), Tony Harnell (TNT), Rick Altzi (Masterplan), David Readman (Pink Cream 69), Mark Boals (Royal Hunt, Malmsteen, Uli John Roth), Rickard Bengtsson (Armageddon), Herman Saming ( Locomotive Breath), Michael Andersson (Planet Alliance).
 

 
Jorn – Traveller : Norveçli melodik rock ağırlıklı heavy metal grubu Jorn”un yeni albümü. Kadrosunda yıllarca beraber çalıştıkları Tore St. Moren “in solo kariyerine devam etme kararı aldıktan sonraki ilk albümleri. Aslında 10′un üzerinde albümleri ile gerçekten gönüllerde taht kurmuş, Dio”nun varisi olarak gösterilen Jorn Lande ve arkadaşları bu ayrılıktan etkilenmemişe benziyorlar. Tore ise gerçekten nefis bir albüme imza attı “Evil Bird”. Jorn ise yeni yol arkadaşlarıyla “Symphonic” isimli complition albümüne henüz imza atmışken bu albümle yolculuğa devam ediyorlar. Jorn Lande (vokal), Trond Holter (gitar), Jimmy Iversen (gitar), Willy Bendiksen (davul), Bernt Jansen (bas gitar).

Tom Keifer – The Way Life Goes : Glam, blues, hard-rock”ın unutamadağımız leziz gruplarından biri olan Cinderella”nın solisti Tom Keifer ilk solo albümü. Kariyerinde Cinderella”dan başka hiçbir yerde çalışmamış olan Tom, sanırım artık solo bir albüm yapmanın zamanı geldiğini düşünmüş olmalı. Yıllarca Cinderella”nın “Night Songs” (1986), “Long Cold Winter” (1988), “Heartbreak Station” (1990), “Still Climbing” (1994) albümlerini dinledikten sonra aslında Cinderella”dan bir albüm bekliyorduk. Ama olsun en azından Tom Keifer kendi solo kariyerine devam edebilmek adına bu kararı almış ve Cinderella hayranlarını da bir nebze de olsa rahatlatmış olsa gerek diye düşünüyorum. Tom Keifer (vokla, akustik gitar, elektrik gitar), Greg Morrow (davul, perküsyon), Tony Harrell (piyano), Michael Rhodes (bas gitar).

 

James Christian – Lay It All on Me : Hard-Rock, melodic rock grubu House of Lords”un solisti James Christian üçüncü solo albümüne imza atmak üzere. İlki “Rude Awakening” adı altında 1995 yılında piyasaya çıkmış ve adından oldukça söz edilir duruma getirmişti bu albüm onu. House of Lords ile müzik hayatına devam etti ve en son grubuyla beraber de 2011 yılında “Big Money” albümünü piyasaya çıkardı ki, albüm gerçekten House of Lords tarihindeki en iyi albümlerden biridir. James Christian (Vokal,akustik gitar, bas gitar), Robin Beck (Background Vokal), Jeff Kent (Keyboard), BJ Zampa, David Sherman (Davul), Jorge Salas, Jimi Bell, Shelby Stewart (Elektrik Gitar).
 

 
Krokus – Dirty Dynamite : İsviçre”den rock/metal tarihinin ve 1980′lerin en önemli gruplarından biri olan Krokus 17. stüdyo albümleri “Dirty Dynamite” ile “Platinum Record” ödülünü almasına az kaldı. Tüm dünyada albümleri 14 miyonun üzerinde satışa ulaşan ve hatta aşan Krokus, bu ödülü çoktan hak etti bile. Grubun bas gitaristi ve prodüktörü olan Chris Von Rohr bu albüm üzerinde oldukça sıkı çalıştıklarını ve hazırlandıklarını günlerini aylarını stüdyolarda geçirdiklerini beyan etmiş durumda. Marc Storace – Vokal, Chris Von Rohr – Bas Gitar, Fernando Von Arb – Lead Gitar, Mark Kohler – Rhythm Gitar, Mandy Meyer – Gitar, Kosta Zafiriau – Davul

Pat Travers – Can Do : Kanadalı rock gitarist ve vokalisti Pat Travers 1976 da çıkardığı ilk albümünden beri müzikal yolculuğuna devam ediyor. Onlarca stüdyo albümü, bir dünya live albüm, compilation albüme imza atmış. Kariyerinde Pat Thrall, Nico McBrain, Tommy Aldridge, Peter Mars, Carmine Appice ile çalışmış ve bir çok gitaristin de ilahı olmuş usta gitaristin bu albümünü de oldukça merak bekliyoruz. Pat Travers (vokal, gitar), Sandy Gennaro (davul), Kirk Mckim (gitar), Rodney O”Quinn (bas gitar).

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here