Ana sayfa Haber Robotlar istihdamı azaltacak mı?

Robotlar istihdamı azaltacak mı?

0

Günlük yaşamda kullandığımız birçok teknolojinin ilk bulunduğu yer olan A.B.D Kaliforniya Palo Alto”daki Xerox PARC“ın yeni CEO”su Dr. Tolga Kurtoğlu; 3-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul”da farklı sektörlerden iş insanları ve basın mensupları ile biraraya geldi. Dr. Tolga Kurtoğlu, teknolojik gelişmeler ışığında gelecekte bizleri neler beklediğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Xerox PARC olarak Türkiye”deki saygın özel sektör ve kamu kurumları ile işbirliği yaparak, Türkiye”nin yüksek teknoloji ihtiyaçlarına destek olmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

 

Xerox PARC, hali hazırda A.B.D Savunma  ve Enerji Bakanlıkları gibi farklı ülkelerden bir çok kamu kurumu, büyük şirketler ve startup kuruluşlar ile çok önemli çalışmalar yürütüyor. örneğin A.B.D Savunma Bakanlığı ajansı DARPA ile askeri güvenlik projeleri üzerine çalışıyor. Aynı şekilde Amerikan Enerji Bakanlığı ve özel şirketlerle yenilebilir enerji kaynaklarını daha verimli kullanmayı sağlayacak, ticari kullanıma hazır sensor teknolojileri, güneş enerjisi pilleri gibi inovatif buluşlar üzerinde çalışıyor. Xerox PARC, savunma sanayi, siber güvenlik ve kişisel güvenlik alanlarında stratejik projeler yürütüyor.

 

Dünyada teknolojiye yön veren bir kaç merkezden biri olan Xerox PARC”a CEO olarak atanmak büyük bir sorumluluk diyen Dr. Tolga Kurtoğlu, “PARC gibi bir yeri yönetme şansına sahip olmak benim için bir gurur. PARC”ta şu anda savunma sanayi teknolojileri, yenilenebilir enerji, akıllı asistanlar, sensor teknolojileri, nesnelerin interneti, akıllı ambalaj, yapay zeka, makine öğrenimi ve analitiği, siber güvenlik, kişisel gizlilik, basılı elektronikler ve dijital üretim yöntemleri üzerinde çalışıyoruz. Bunların hepsi dünyayı değiştirecek, dönüştürecek konular” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here