Ana sayfa İnternet Rita Hayworth

Rita Hayworth

0

Bitter çikolatayı kalbimize saplayan kadın Rita…
 

Bazı kadınlar vardır; doğuştan dişil enerjinin tüm gücü; bedenlerine şırıngalanmış dünyaya gelirler. Aşkla nefretin ikili uyumunu bilen bu ikonik kadınlar; kalıcı bir “dark lady” olduklarını sizi sinema perdesinden öperek belli ederler. Bu arada aşk- nefret bileşiminden sizi suçlu bulur ve siz hiç bir şey söylemeden durumu kabullenirsiniz. çünkü siz o kadına bağımlısınızdır.

İşte bu sefer size böyle bir DARK Lady”yi anlatmak istiyorum. Birde bu kadınlar, sinemayı-sahneyi- seçerek insanların önüne çıkmayı bir kere göze aldılarsa; o zaman bizlerin hafızalarında rahatlıkla; unutulmazlar listesinde yer alırlar.
 


 
Sinemada bembeyaz teniyle bir moda ikonu olan Rita Hayworth…Ya da Kızıl saçlarıyla, eldivenleri arasında kurduğu enerjisiyle sizi kendisine bağımlı hale getiren Rita Hawyorth… Onun ve bitter çikolatayı kalbinize saplayan unutulmaz karakteri Gilda, 40″lı yıllardan günümüze herkesi peşinden sürüklemiş ve çok kolay bir şekilde bir moda fenomeni olmuştur. Kendini aldatanı aşkla sulanmış bir intikamla büyüyerek boğan ve ağlarına taktığı adamları, kadınları erotizm yüklü bakışıyla öldüren bir tanrıça.

Siyah tafta elbisesi ve ileri geri savurduğu dalgalı kızıl saçlarıyla Gilda belki de onu canlandıran Rita Hayworth”dan bile daha güçlü bir kadın… Hatta kim bilir onu defalarca kıskanıp, ona karşı koyamadığı intikamla onu öldüren ve kendini dirilten; böylece de onun önüne geçen bir karakter…Bir Gilda”yı birde Rita”yı gözünüze getirin, işte o zaman ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

 

Gilda olarak şarkısını söylerken; sizi büyüsüyle rahatlıkla tütsüleyen bu kadın; yıllar sonra bile siyah elbisesi ve eldivenleriyle sinemanın en şık karakterlerinden olabilmeyi başarmıştır ve başarmaya devam edecektir…çünkü onun gibi öldürücü bir öpüşle öpen bir masal kahramanı henüz dünyaya gelmemiştir.
 

 
Saçlarıyla da moda olabilen az oyuncudan bir tanesi olan Rita Hayworth, sinemanın tek kızılı ve bu konuda ikon mertebesine yükselmiş tek starıdır. Dalgalı bukle bukle saçlarıyla endamını ve dekoltesini cömertçe sergileyen ve en sonunda eldivenlerini, takılarını size fırlatan bu kadın, kendisini dikkatli izleyen gözleri büyücü gibi efsunlayarak rahatlıkla kendinden geçirtir.

Onu bundan sonra izleyecek olursanız gözlerinizi tamamen açın ve onun aşk ve nefretin ikileminde kaybolun…Eğer onu izlemeyi göze alır da sonrasında gözlerinizi ondan kaçırırsanız vay halinize, çünkü o intikam ruhuyla sizi sırtınızdan öyle yaralar ki ne olduğunu asla anlayamazsınız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here