Ana sayfa Haber RIM, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde ödül aldı

RIM, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde ödül aldı

0

BlackBerry Kurumsal Sunucusu v5 “En İyi Kurumsal Mobil ürün” seçildi

Research In Motion (RIM) 2010 Mobil Dünya Kongresi”den ödülle dönüyor. Kongrenin Mobil Dünya ödülleri çerçevesinde,BlackBerry Kurumsal sunucusu v5 (BlackBerry Enterprise Server) “En İyi Kurumsal Mobil ürün veya Hizmet” dalındaki ödülünün sahibi oldu. Bağımsız bir endüstri panelinden oluşan jüri, BlackBerry Kurumsal Sunucusu v5″i şirketlerin daha “akıllı” ve hareket halindeyken daha verimli çalışmalarını sağlamasıyla en yenilikçi mobil araç olduğuna karar verdi.

BlackBerry Kurumsal Sunucusu, işletmelere mobilite sağlayan RIM”in güvenli, push teknolojisi içeren sunucu yazılımı olarak biliniyor. ödüllü sunucu ile, şirketlerin BT yöneticileri şirketlerinin mobil cihazlarını kolayca kontrol edip yönetebiliyor. Kontrol mekanizmaları arasında, parola belirlenmesi, mobil uygulama izinleri, kaybolması veya çalınması durumunda uzaktan cihaz temizleme gibi 450″i aşkın işlem yapabiliyor. BlackBerry Kurumsal Sunucu v5 aynı zamanda AES 256 bit kriptolama teknolojisine da sahip. Bu özellik, BT yöneticilerine BlackBerry akıllı telefonlar ile kurumsal sistemler, uygulama ve kablosuz ağlar arasında merkezden yönetilebilen güvenli bir bağ sunuyor.
 

ödülün verilişi RIM açısından önemli bir ürünün duyurusunun yapıldığı güne denk gelmesiyle ayrı bir önem kazandı. Aynı gün RIM, küçük ölçekli şirketlerin BlackBerry akıllı telefonlarını kablosuz ve güvenli olarak Microsoft Exchange veya Microsoft Windows Small Business Server ile senkronize edebilmesini sağlayan ücretsiz bir sunucu çözümü tanıttı.

GSMA”in Mobil Dünya ödülleri, iletişim endüstrisindeki en saygın ödüllerden biri olarak kabul ediliyor. Geçmişi 15 yıl öncesine dayanan ödüller, dünya genelindeki şirketler tarafından başvuru kabul ediyor ve saygın uzmanlardan oluşan bağımsız bir panel tarafından değerlendiriliyor
 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here