Ana sayfa Haber Richie Kotzen Mart”ta Türkiye”de!

Richie Kotzen Mart”ta Türkiye”de!

0

üstün tekniğe sahip gitar virtüözü Richie Kotzen yeniden Türkiye”de!

Rock, blues, metal, jazz, fusion gibi birbirinden farklı müzik türlerini başarılya yorumlayan gitar virtüözü Richie Kotzen ilk albümünü 17 yaşındayken çıkardı ve kısa sürede bir çok müzisyenin birlikte çalışmak için can attığı bir müzisyen haline geldi. Greg Howe, T.M.Stevens, Gregg Bissonette, Guthrie Govan, Marco Mendoza ve Stanley Clarke gibi usta müzisyenlerle çalışma fırsatı da yakalayan Kotzen ayrıca dünyaca ünlü POISON ve MR. BIG gruplarıyla da çalmıştır.

üstün tekniğe sahip (Guitar Techniques dergisinin bir sayısında Steve Vai’nin bir licki medium – orta ile ele alinirken, Richie Kotzen’inki very hard – çok zor statüsündedir), gamlara son derece hakim, müzikte arayış içinde olan Richie Kotzen, özellikle son yıllarda yayınladığı blues ve klasik rock arası albümleriyle daha geniş kitlelere hitap etmeye başlamış ve bu sayede de 2006 yılında ünlü grup ROLLING STONES’un turnesinde açılış grubu olarak sahne aldı.

Dünyaca ünlü POISON ve MR. BIG gruplarıyla yaptığı albümler ile birlikte solo albümleri ile ülkemizde, özellikle bayan dinleyiciler tarafından, ilgiyle takip edilen Richie Kotzen’in ikinci kez geldiği Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de sahne alacak!
 
 

15 Ekim 2010 Richie Kotzen İstanbul konseri

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here