Ana sayfa Donanım Retina Ekranlı MacBook Pro

Retina Ekranlı MacBook Pro

0

Tasarım

Apple Yeni nesil Retina Ekranlı MacBook Pro“yu tasarlarken her zaman yaptığı gibi bildiği herşeyi unutup sıfırdan başlamış tasarlamaya. Sonunda ortaya son derece hafif, ince ve güçlü bir bilgisayar çıkmış, elimize aldığımızda bu kadar ince ve hafif bilgisayarın bu denli performanslı olması şaşırtıyor.Yeni nesil bir önceki Retina ekranlı MacBook Pro“dan 50 Gram daha hafif ve 1 mm daha ince. Ayrıca MacBook“tan %25 daha ince olması %20 daha hafif olması ile birlikte 1.35 kg olan Yeni Retina ekranlı MacBook Pro neredeyse MacBook Air“le yarışabilecek düzeyde.Ayrıca yeni nesil Retina Ekranlı MacBook Pro 2 Adet USB 3.0 Giriş Portuna 2 Adet bir önceki thunderbolt”un iki katı hızlı olan Thunderbolt 2 Portuna ve HDMI portuna sahip. Ayrıca Medya kart girişi için de bir port bulunuyor.Bunların yanı sıra gün ışığı ayarlı backlight ışığı yumuşak bir klik sesi çıkaran klavyesi ve muhteşem bir kontrol imkanı veren cam yüzeyli trackpadi de takdir konusu.

Performans

Mobil performans için fazlasıyla yeterli olan Yeni nesil MacBook Pro Retina Intel dördüncü nesil Haswell işlemcisini kullanmış. Disk”in SSD olması kapasite bakımından yetersiz olsa da performans bakımından çok ciddi farkı var. Intel Irıs ve Intel Irıs Pro grafik kartı da bu güzel performansa katkı sağlıyor.Ayrıca Yeni nesil Retina Ekranlı MacBook Pro”nun ısınacağını görmeniz çok zor. Yeni fan tasarımı o kadar iyi yapılmış ki dikkat etseniz dahi duyulmayan bir sessizlikte harika bir soğutma sağlıyor.

Görüntü

Yeni nesil 13 inch Retina Ekranlı MacBook Pro“nun ekranı yine geçen seneki gibi 2560×1600 pixel (15 inch için 2880×1800). Yani 13 inch 1920×1080 çözünürlükte bir Full HD TV”den çok daha küçük bir alanda çok daha fazla pixel var. Bu da eşsiz bir görüş sağlıyor. Ayrıca Apple renkleri çok daha canlılaştırmış, yansımayı da son derece azaltmış. Ekran 178 (derece) görüş açısı ile görüntülenebiliyor.

Ses

Hoparlörleri oldukça güçlü olan yeni nesil Retina Ekranlı MacBook Pro“nuz ile  ofisinize yüksek sesi müzik yayını bile yapabilir FaceTime ile karşıdakini gayet net ve iyi duyabilirsiniz.

 

Isınma

Ayrıca yeni nesil Retina Ekranlı MacBook Pro”nun ısınacağını görmeniz çok zor. Yeni fan tasarımı o kadar iyi yapılmış ki dikkat etseniz dahi duyulmayan bir sessizlikte harika bir soğutma sağlıyor.

 

Pil ömrü

Bir önceki nesiline göre 2 saat daha artırılan batarya ömrü 9 saate çıkarılmış. Bu da MacBook Pro severler için harika bir haber. Muadillerine göre de çok başarılı bir adım.

 

Yorum

Bir fotoğrafçıysanız Yeni nesil Retina Ekranlı MacBook Pro ile Starbucksta kahvenizi alıp fotoğraflarınızı saatlerce bataryanız ile yüksek performans ve harika retina performansı eşliğinde düzenleyebilir ya da bir öğrenciyseniz çimlerin üstünde otururken üzerine çalıştığınız sunumu arkadaşlarınıza harika bir müzik eşliğinde MacBook“un yüksek ses performansı ve yansımayı engelleyen geniş görüş açılı ekranı ile gösterebilirsiniz.Yeni nesil Retina Ekranlı MacBook Pro (her ne kadar 13 inch başlangıç modelinin kapasitesi ve performansı profesyonel kullanım için yetersiz kalsa da) profesyonel performansa ihtiyaç duyanların mobillikle uyumunun geldiği son noktada duran bilgisayar.Geçen seneye göre $200 fiyatı düşen Yeni Retina Ekranlı MacBook Pro“lar üstelik kullanıcılara iLife ve iWork”u ücretsiz hediye ediyor. Sanırım yeni bir MacBook deneyime başlangıç için bundan daha güzel bir fırsat olamazdı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here