Ana sayfa Mobil Ressamlar için iPad uygulamaları

Ressamlar için iPad uygulamaları

0
Zen Brush
özellikle karakalem çalışmalarından hoşlanan resimseverler Zen Brush”u çok sevecek. Benzersiz arka plan şablonları ve yüzlerce farklı kalemle uzun süredir içinizde fışkırmayı bekleyen sanatınızı iPad”inizde icra etmeye başlayın! Fırça kullanım hissinin tadını sonuna kadar yaşadığınız Zen Brush”ta tek eksik olan unsur; çizim yaparken elinizin boya olmaması! Fırça boyutunu siz belirliyorsunuz Zen Brush”ta ayrıca 3 farklı gölgeleme seçeneğini kullanarak çalışmalarınıza 3 boyutlu etkisi katabiliyorsunuz. Silgi ve geri al araçları ise resimlerinizdeki istenmeyen durumları önlüyor. çalışmalarınızı Twitter”a kolayca gönderebilirsiniz ya da arka plan olarak kullanın seçim sizin.
$2.99
 

 
Art Authority
Batı dünyasının en büyük 1000 sanatçısının eseri günümüzde birçok sanat müzesinde ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Dünya genelindeki sanat müzelerinin tümünü dolaşabilmenizin zorluğundan yola çıkan Art Authority adlı uygulama tam 55.000 resim ve heykel sergisinden seçme eserleri size getiriyor. Art Authority”de erken dönem, Rönesans, Barok, Romantik, Impressionist, Modern sanatlar, çağdaş sanatlar ve Amerikan sanat çeşitlemelerinin tüm detaylarına ulaşabiliyorsunuz. Sanatçılara, ülkelere, eser türlerine ve daha birçok kategoriye göre resim ve heykelleri ayrı ayrı görebiliyorsunuz. Farklı sanatçıların eserlerini karşılaştırıp yorumlarda bulunabilir ve sanatsal bakışaçınızı Art Authority ile geliştirebilirsiniz.
$4.99

 

PaintBook 3.2
Vektör tabanlı çizim, boyama ve tasarım aracı olarak nitelendirebileceğimiz PaintBook 3.2″de çizim, renk, kontur, tipografi, katman ve kroki araçları bulunuyor. ABD dâhil olmak üzere 16 ülkede resim-fotoğrafçılık ile ilgili ilk 10 uygulama konumunda yer alan PanitBook 3.2, 20.000″in üzerinde ressam ve sanatçı tarafından kullanılıyor. Profesyonel seviyede bir uygulama olan PaintBook”ta resimler oluştururken yüzlerce farklı araç ile hayal gücünüzün sınırlarını deneyebiliyor ve varyasyon çeşitliliği karşısında hayrete düşüyorsunuz. Paintbook içinde çok sayfalı PDF kitap oluşturabilirsiniz. Yazdırmaya hazır PDF”leri mail olarak gönderebilirsiniz. Dilerseniz ultra yüksek çözünürlüklü JPEG dosyaları halinde çalışmalar oluşturabilir ve gönderebilirsiniz.
$0.99
 

 
Brushes – iPad Edition
Brushes, iPad için özel olarak hazırlanan en popüler boyama uygulamaları arasında yer alıyor. 19 farklı fırça ile 1024 x 768 çözünürlüklü 6 farklı katman üzerinde dilediğiniz gibi resim çizin ve dostlarınızla paylaşın. üstelik boyaları karıştırarak dilediğiniz tonlarda renklerde oluşturabiliyorsunuz. Uygulamanın, %50 ile %3200 arası zoom özelliği sayesinde en ince ayrıntısına kadar resimlerinizi inceleyin ve resim detaylarını tamamlayın. VGA ve TV çıkışı ile resimlerinizi monitör ve TV”ye aktarabiliyorsunuz; ayrıca doğrudan Flickr”a yükleyebiliyorsunuz. Yani sanat her yerde!
$7.99

Finger Sketch Paint
Bir resme başlamadan önce yapılacakları tasarlamak, bir bakıma taslak oluşturmak için dizayn edilmiş bir uygulama Finger Sketch Paint. ön çalışma amaçlı çizimler için birkaç basit araç ile çizim yapabilir sonrasında taslağını tamamladığınız enfes taslaklarla eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Basit dokunuşlar ile renkli ya da siyah beyaz çizimler oluşturabiliyorsunuz. Fırça seçenekleri ve çeşitli çizim araçları ile oluşturduğunuz çizimleri web”te paylaşabilme olanağı sunan uygulama ile resme dair fikirlerinizi her an yanınızda taşıyın.
ücretsiz

 

Artist’s Touch
Fotoğraflarınızı boyamak ister misiniz? Belki de fotoğraflarda giydiğiniz t-shirt”ün rengi sarı yerine bordo olmalıydı ya da daha farklı bir renk; bu değişikliği Artist”s Touch ile gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğrafları boyanmaya hazır bir hale dönüştüren uygulamanın boyama araçları ve boyama fırçaları ile fotoğraf boyamak çok keyifli. Benzersiz fotoğraf-boyama algoritmasıyla App Store”un en dikkat çekici uygulamaları arasında yer alan Artist”s Touch”un kullanımı da son derece kolay.
$4.99
 

 
Drawing Pad
Drawing Pad, her yaştan iPad kullanıcısının parmaklarının ucundaki sanat atölyesini biçimlendirmesi ve çok daha fazla kişiye sanatını ulaştırması anlamına geliyor. 20″den fazla arka plan, 10 yeni çıkartma ve geniş bir boyama kitabı kütüphanesine sahip olan uygulamada “boyama” çok büyük bir keyif! Renkli kalemler, işaretçiler, boya fırçaları, roller kalemler, çıkartmalar ve daha fazlası ile Drawing Pad, başyapıtlarınız için akla ilk gelen araçlar arasında yer alacak. üstelik resimlerinizi geniş bir sosyal ağ konumunda paylaşabiliyor, arka plan olarak kullanabiliyor ya da e-mail olarak gönderebiliyorsunuz.
$1.99

 

Fırçalar
Geleceğin ressamları için hazırlanan “Fırçalar” iPad uygulaması, eğlence ve beceriyi maksimuma çıkarıp çocukların keyifli zaman geçirmesini sağlayan, yeni bir uygulama. Fırçalar ayrıca; hayal güçlerinde sınır tanımayan minik ressamların teknolojiyle iç içe olmalarını ve becerilerini maksimuma çıkarmalarını sağlıyor. çocukların ilgi duyduğu çizim ve karalamalar için oldukça uygun bir çözüm olan “Fırçalar” uygulaması, doğanın temel renklerini anlatan hikâye ve boyama kitabı özelliğiyle de hem eğlendiriyor hem de çocukların kimyasal maddelere bulaşmadan ve etrafı kirletmeden resim yapmalarına olanak tanıyor. 4-7 yaş arası okul öncesi çocuklar için geliştirilen, basit ara yüzüyle temel renklerin kolayca kavranabileceği “Fırçalar” uygulamasının Türkçe ve İngilizce dil seçeneği de bulunuyor.
ücretsiz
 

 
ArtRage
Pratik resim ve çizim söz konusu olduğunda ArtRage, App Store”daki en iyi uygulamalar arasında yer alıyor. Güçlü fiziksel boya simülasyonu ile yaratıcı bir resim deneyimini parmaklarınızın ucuna getiren uygulama, çeşitli boyama ve çizim araçlarına ek olarak yalnızca tuval üzerindeki durağan bir çizim deneyimini sizlere vaat etmiyor. Uygulamanın gelişmiş alt yapısı sayesinde kâğıt altındaki ıslaklıklar ve beraberindeki konturlar dahi iPad ekranınıza yansıyor. Boya ve pigment düzleştirme, palet bıçağı ile kalın çizgiler oluşturma, renkleri karıştırarak tonu tamamen sizin kontrolünüzde olan renkler meydana getirmek gibi birçok özelliği iPad kullanımına katıyor ArtRage.
$2.99

Auryn Ink
Kolay bir suluboya resim simülasyonu olan Anryn INK, suluboyanın özelliklerini tuval, kanvas ya da benzeri zeminlere uyguladığınız bir uygulama. Zengin suluboya renk seçenekleri, su seyreltme, pigment kontrolleri, fırça kontrolünde basınç etkilerinin kontrolü gibi gelişmiş ayrıntılar içeriyor. Ayrıca fırça da boyut seçenekleri, boya ve su seviyesi kontrolleri gibi birçok ayrıntıyı bir arada sunan Auryn Ink, suluboya resim konusundaki en yenilikçi iPad uygulamalarından biri.
$0.99

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here