Ana sayfa Haber Respawn Entertainment yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor!

Respawn Entertainment yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor!

0

Electronic Arts cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere, dün sizlerle sıradaki Battlefield oyununun bu yılın son çeyreğinde çıkacağına dair bir haber paylaşmıştık. Bugün ise yeni bir Star Wars haberimiz var, ama tahmininizin aksine EA DICE değil, Respawn Entertainment stüdyosundan geliyor.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen ve üç ayda bir yapılan elde edilmiş kazançlar üzerine yapılan durum değerlendirmesinde Respawn Entertainment stüdyosunun üzerinde çalışmakta olduğu bir Star Wars oyununun varlığı kesinlik kazandı. Hatta ve hatta, Finans Direktörü Blake Jorgensen tarafından verilen yeni bilgiye göre, oyununun çıkacağı zaman aralığı da kısmen belirlendi gibi. Şimdilik Respawn Entertainment stüdyosunun adı konulmamış olan Star Wars projesinin Electronic Arts şirketinin 2020 mali yılı içerisinde satışa sunulabileceği söyleniyor. Yani 1 Nisan 2019 ile 31 Mart 2020 tarihleri arasındaki bir zamana denk gelebilir, ama şu anlık resmi bir duyuru mevcut değil. Ancak şunu belirtmeden geçmeyelim ki,  Respawn Entertainment tarafından geliştirilmekte olan Star Wars oyunu, sıradaki Star Wars oyunundan ayrı olarak geliştiriliyor. Yani Battlefield – Star Wars döngüsüne dahil değil. öte yandan, Blake Jorgensen, sıradaki Star Wars: Battlefront oyununun ne zaman çıkacağını ve adının da Star Wars: Battlefront III olup olmayacağı konusunda henüz bir karara varılmadığını dile getirdi.

Son olarak, yapılan bir diğer açıklamaya göre de Star Wars: Battlefront II oyununun çıkışı öncesinde yaşanan büyük çaplı krizin, serinin haklarını halen elinde tutan Disney ile Electronic Arts arasındaki ilişkiyi etkilemediği de elde edilmiş kazançlar üzerine yapılan durum değerlendirmesinde doğrulandı. Bir diğer deyişle, Electronic Arts yeni Star Wars oyunları geliştirmeye sorunsuz bir şekilde devam edebilecek. Ancak şu bir gerçek ki, Battlefront II ile ilgili yaşanan hadiseden sonra daha dikkatli olacaktır. Tabii ki yeni bir krizin yaşanmasını istemiyorsa.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here