Ana sayfa Donanım Renkli notebook kombinasyonları

Renkli notebook kombinasyonları

0

Evde, işte ve seyahatte ihtiyacınız olan parçaları bir araya getirdik

Hepimizin çalışma ortamımızda ve sosyal hayatımızda sahip olmayı hayal ettiğimiz bir “teknolojik ekipmanlar listesi” bulunuyor. Dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, yazıcılar ve fotoğraf makineleri bu listelerde yer alıyor. Dizüstü bilgisayarlar, artık birçok yeni özelliklere sahip. Bu özellikler yeni nesil notebook”ları farklı teknolojik ürünlerle birlikte kullanma imkanı da sunuyor. Ancak bunun yanı sıra, dizüstü bilgisayarlarımızın yanında kullanmak istediğimiz cihazlarla hayalimizdeki “teknoloji üssü” tamamlanmış oluyor.
 
Bu listeler, farklı ortamlara göre farklılık gösteriyor. Kimi zaman da, belli cihazları belli ortamlarda kullanmayı biz tercih ediyoruz. Notebook”ların çevresini saran yeni teknolojik ürünler, son zamanlarda bizim de dikkatimizi çeken ve heyecanlandıran özellikler kazanmaya başladı. Biz de aklımızda sürekli değişen ve gelişen teknoloji ekipmanlarımızı sizlerle paylaşmadan duramadık ve farklı ortamlarda kullanmayı hayal ettiğimiz ürünleri dosyamızda bir araya getirdik. Ev ofisler için kullanışlı ve şık seçimlerden, ev eğlencesinin olmazsa olmaz ürünlerine; şık ofislerin gücünü yansıtan çözümlerden seyahatte mobiliteyi ve özgürlüğünüzü artıran seçeneklere ve öğrencilerin yaratıcılıklarını destekleyen en yeni teknolojik ürünlere kadar, rengarenk kombinasyonlar dosyamızda..

 

 

Ev konforunda çalışmak

İngilizcedeki “Home Office” kavramını dilimize taşıyan ev ofisler, birçok profesyonelin günümüzdeki tercihi haline geldi. Serbest eleman da diyebileceğimiz “freelance” çalışanlar, evlerinde kendi tercihlerine göre bir ofis ortamı yaratabiliyor ve kendi isteklerine göre bir çalışma programı hazırlayabiliyorlar. Tabii bunun dışında ev ofis kavramı, az kişinin çalıştığı proje bazlı çalışan iş yerleri için de zaman zaman kullanılabiliyor.

 
Bizim için önemli olansa, yeni nesil teknolojik ürünlerin bu tür çalışma ortamlarında da kullanıcılara maksimum performans ve rahatlık sunmanın yanı sıra, ev ofis ortamına da uyacak şekilde tasarlanıyor olması. Hayalimizdeki ev ofis ekipmanlarını sizlerle paylaşıyoruz.
 
  Sony Vaio FW4 serisi
Ev ofiste çalışmanın, iş ortamında eğlence ve keyif olmasını çağrıştıran bir anlamı var şüphesiz. Bu durumda böyle bir ofiste multimedya ve eğlence özellikleriyle ve yüksek performansıyla öne çıkan bir dizüstü bilgisayar kullanmayı kim istemez ki? Sony”nin yeni Vaio FW4 serisi bilgisayarlar, ekibimizce bir home office”te bulunması çalışanları oldukça memnun edecek ürünler olarak görüldü ve dosyamızda yer almaya hak kazandı.
 
6GB”lık RAM kapasitesi ve 1GB”lık paylaşımsız grafik belleği notebook”a her uygulamada yüksek performans desteği katarken, Blu-ray Disc sürücüsü ve 16.4 inç”lik X-black LCD Full HD ekranında izlenecek filmlerin motivasyonu artıracağı oybirliğiyle kabul edildi. Multimedya performansı için tasarlanan FW serisi, çoklu görevler ve bellek hızından pil ömrüne kadar her şeyi güçlendiren yeni Intel Centrino 2 platformunu temel alıyor. Full HD ekrana sahip olan serinin üst modeli renklerde %100 gerçeklik için çift lamba teknolojisini barındırırken, bu renklerin daha canlı, doğal ve parlak olmasını sağlıyor. Seride ayrıca HD formatlı filmleri sinema tadında izlemenizi sağlamak ve seslerin de en az görüntüler kadar iyi olması amacıyla Dolby Sound Room teknolojisi kullanılmış.
www.sony.com.tr

 

 

Samsung Story Station
Yedekleme demişken, ev ofis için teknolojik ekipmanlar listemize bir harici sabit disk eklemeden olmaz. Yedeklemenin tüm bilgisayar kullanıcıları için önemi ortada, ancak işin içine profesyonel projeler girince bunun önemi daha da artıyor. 3.5 inç”lik Samsung Story Station, 500 GB ile 2 TB arası kapasite seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yeni sabit disklerde veri koruma sürekliliği için Samsung Auto Backup, kişisel verilerin şifrelenmesi için SecretZone yazılımı ile şifre ve parola koruması için SafetyKey özellikleri de bulunuyor. Story Station harici sabit disk, bekleme (standby) modunda 1 watt”tan daha az enerji tüketiyor. Bekleme modundaki düşük güç tüketiminin elde edilmesini sağlayan ise yeni bir devre yapısı.
www.samsung.com.tr
 
  JBL Spyro
JBL Spyro farklı tasarımı ve baharı anımsatan renkleriyle dikkat çekiyor.  Yüksek performanslı JBL Spyro 2.1 kanal hoparlör sisteminin canlı sesi ve kuvvetli bas özelliği, hoparlörün dikkat çeken özellijlerinden. Tüm iPod modelleriyle,  MP3 çalarlarla, oyun sistemleriyle, taşınabilir DVD oynatıcılarla, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla uyumlu olan hoparlörün JBL Spyro dokunmatik ses seviye kontrolü de diğer bir avantajı. Spyro, beyaz, siyah, deniz mavisi, fuşya ve en son üretilen turuncu rengiyle evinizde veya ofisinizde bahar havası estirmeye aday.
www.sfrkd.com

 

 

HP Photosmart Plus B209a
HP Photosmart Plus B209a, hepsi bir arada, yani “all-in-one” da denilen, birçok fonksiyonu yerine getiren bir yazıcı. Bu ifade gerçekten de yazıcının özelliklerini sade bir şekilde tanımlıyor. HP Photosmart Plus B209a ile fotoğraf baskısı alma, belge tarama, doküman çıkışları alma ve fotokopi gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Hepsi bir arada yazıcının, tüm bu işlemlerin altından başarıyla kalktığını da belirtelim.
 
Sade ve şık tasarımı, yazıcının ofis ve ev-ofis gibi ortamlarda estetik durmasını sağlayacak nitelikte. Photosmart Plus B209a”nın 2.4 inç boyutundaki renkli ve dokunmatik LCD ekranından ana uygulamalara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yazıcının hafıza kartlarını da desteklemesi, kuşkusuz fotoğraf çıkışları için çok önemli bir özellik. Tabii bunun yanında USB/ PictBridge bağlantısını da kullanabilirsiniz. Kullanmaya başladığınızda yazıcıya oldukça eğlenceli ve kullanışlı bir özellik eklendiğini de görüyorsunuz: Yazıcıda bulunan şablonları kullanarak, kolayca takvim, defter sayfası ve oyunlar için çıkışlar alabiliyorsunuz. Sudoku sevenlere duyurulur… Photosmart Plus,  fotoğraf baskılarında ise adına yakışır bir başarıya imza atıyor. Fotoğraflar hem hızlı, hem de kaliteli bir şekilde basılıyor. Renklerin canlılığı ve netlik, gerçekten etkileyici. Ancak baskı kalitesi Photosmart Plus”da sadece fotoğraflara özgü bir durum değil. Tüm baskılarda kaliteli ve istediğiniz koyuluk ve netlikte çıkışlar elde ediyorsunuz.
www.hp.com
  Evinizin eğlence merkezi

Ev eğlencesi, multimedya odaklı notebook”lar ve çevresel ürünlerle belki de altın çağını yaşıyor. Tabii bunda evde sinema izleme trendinin geçtiğimiz yıllarda çok güçlenmesinin ve multimedya notebook”larla birlikte tüm teknolojik ürünlerin birbiriyle bağlantıya geçebilir tasarımlara kavuşmasının da önemi büyük.
 

Diğer yandan, internetteki sosyal ağ odaklı sitelerin içerik paylaşımını maksimuma çıkarmasının etkisini de es geçemeyiz. Eviniz için renkli teknolojik ekipmanlar, evde geçirilen zamanı kesinlikle daha keyifli kılıyor…

Lenovo IdeaPad Y550p
Lenovo”nun “eğlence” odaklı dizüstü bilgisayar serisinin yeni modeli Y550p, özellikleriyle ev eğlencesi alanında yaptığımız listede yerini hak ediyor. Intel Core i7 işlemcili, Intel Turbo Boost teknolojili notebook, performansını ihtiyaçlarınıza göre ayarlıyor. üstelik Lenovo”nun VeriFace yüz tanıma teknolojisiyle PC”nize bağlanmak hem daha güvenli, hem de çok daha eğlenceli. 
 
OneKey Theater tek bir dokunuşla ses-görüntü ayarlarını optimize ederek oyunlarınızı ve filmlerinizi, çok daha canlı ve gerçekçi bir şekilde tecrübe etmenizi sağlıyor. SlideNav ise, klavyede yer alan dokunmatik slidebar sayesinde en sevdiğiniz uygulamaları ve kısayollarınızı bir dokunuşla seçebilmenize imkan tanıyor. Tüm ailenin rahatlıkla kullanabileceği arayüz özellikleri, kuşkusuz ev eğlencesinin merkezinde yer alacak bir notebook için çok önemli.
www.lenovo.com.tr

 

 

WD TV Live HD
Yeni WD TV Live HD medya oynatıcısı, USB ve ağ sürücülerinde depolanmış HD  videolarınızı ya da popüler Web sitelerindeki Internet içeriklerinizi evdeki en büyük ekranda kolaylıkla izlemenizi sağlıyor. Dizi ve film koleksiyonu yapanlar ve bunlara kolayca ulaşmak isteyenler için birebir.
 
WD TV Live medya oynatıcısının ağa bağlanma özelliği, PC ya da Mac bilgisayarlardan ya da WD”nin My Book World Edition ve WD ShareSpace ağ sürücüleri gibi ağa bağlı depolama araçlarından, filmleri HD TV”lerde yayınlama ya da TV”ye transfer etme imkanı da sunuyor.
www.wdc.com
 
  Creative Fatal1ty Pro Series Gaming Headset
İçinde bilgisayar oyunu olmayan bir ev eğlencesi bizce düşünülemez! Dünyanın en ünlü oyuncularından Jonathan “FATAL1TY” Wendel”in oyuncular için tasarımını Creative ile beraber yaptığı bu kulaklık profesyonel oyuncuları hedefliyor.
Kafanıza tam oturan yapısı ve hafifliği sayesinde uzun süre kullandığınızda bile rahatsız etmeyen kulaklık, sizi bir oyun maratonuna davet ediyor diyebiliriz. Ayrıca kadife kaplı kulaklıklar da kulaklığın rahatlığını artıran bir diğer etken. Creative Fatal1ty Pro Series Gaming Headset”in 40mm Neodymium sürücüleri ve 112dB hassasiyeti ile en net sesleri ve en tok basları rahatlıkla duyabiliyorsunuz. Bunun yanında Creative Fatal1ty Pro Series Gaming Headset”in üzerinde bulunan, aktif gürültü engelleyici özelliğe sahip mikrofon ile online oyunlarda da eğlenceli zamanlar geçirmeniz mümkün.
www.tr.creative.com

Logitech M305
Ailenin tüm üyelerinin notebook kullanımında touchpad”e çok hakim olamamaları mümkün. Bu yüzden kullanışlı bir fare, dizüstü bilgisayar kullanımını evdeki herkes için çok daha rahat bir hale getirebilir. Logitech”in yumuşak kenarları sayesinde rahat tutuş ve kullanım kolaylığı sunan Logitech Kablosuz Mouse M305″i ona yakın renk veya desen alternatifleriyle fare için oldukça “renkli” bir çözüm. M305 mavi, pembe, mor ve kırmızı renklerinden veya melek, şerit,  kelebek desenlerinden biri ile ailenizin mouse”u olabilir.
 

 
Şekliyle fark yaratan bu mouse”lar bilgisayar başında uzun süre vakit geçirenlere yönelik tasarlanan ergonomik yapısıyla da her kullanıcı için oldukça uygun. Nano teknolojisine sahip olan ve küçük bir alıcıyla birlikte satışa sunulun M305,  kullanıcısına kolayca taşınabilme rahatlığı da sunuyor.

Yaklaşık dört aya varan pil süresiyle sık pil değiştirme ihtiyacını da ortadan kaldıran ürünün altında yer alan pil göstergesi pilin bitiş süresini kullanıcıya haber veriyor.

 

 

Şık Office

Birçok profesyonelin hayalini, şehir manzarasına bakan, şık ofisler süslüyor. Teknolojik ürünler, renkli ve eğlenceli kullanım ve tasarımların yanı sıra, prestijinizi yansıtan ve iş yerindeki verimliliği artıran özelliklere sahip ürün serilerini de kapsıyor. Tasarımlarıyla ofisinizin şıklığını yansıtan, özellikleriyle kolaylık ve yüksek performans sunan teknolojik ekipmanlar, çalışma ortamlarının ayrılmaz bir parçası.

Toshiba Satellite P500
Ofis için yine multimedya özellikleriyle dikkat çeken bir notebook seçmemizin nedeni, güçlü özellikleri oldu. Performansın projelerinizin hızla ilerlemesi için önemi ortada. Bunun yanı sıra, artık modern ofislerde sadece ofis programlarından çok daha fazlasına ihtiyaç duyulduğu da açık.
 
Bunun en açık göstergesi ise görüntülü konuşma uygulamalarındaki artış. Satellite P500 Intel Core 2 Duo işlemci, 8 GB DDR2 RAM hafıza ve 1TB”a kadar yükselebilen çift hard diske sahip. Gelişmiş grafik özellikleri için son jenerasyon NVIDIA grafik chip seti de görüntülü uygulamalara destek veriyor. 3 adet USB 2.0 girişi yada SATA/USB kombo girişi sayesinde kapalıyken bile şarj özelliği, ekspres kart girişi,  5-in-1 Bridge Medya girişi, S/P-DIF sayesinde geniş bağlantı seçenekleri ile donatılmış P500 iş hayatında da yüksek performans sunabilen bir notebook. Aynı zamanda ise keyifli bir medya üssü. Satellite serisinin yeni üyesi P500″ün 18.4 inç”lik ekranı, entegre TV alıcısı ve DVD yükseltici özelliği Resolution+ iş uygulamalarının dışında da eğlenceli bir kullanım vaat ediyor. Satellite P500 Blu-Ray ReWritable sürücüsü aynı zamanda Blu-Ray ROM desteklidir. BD-R, BD-RE ve DVD SuperMulti DL +/RW, Resolution+ teknolojisi ile birlikte standart olan görüntüleri bile HD kalitesine yakın bir görüntüde izlemenizi sağlıyor.
www.toshibatr.com
 

Canon imageFORMULA DR-2020U
Şık tasarımı ve parlak siyah dış yüzeyi ile çekici bir görünüme sahip olan Canon imageFORMULA DR-2020U, özellikle farklı doküman tarama ihtiyaçları olan bireysel kullanıcılara sunduğu yüksek hızlı ve çok amaçlı tarama seçenekleri ile öne çıkıyor.

Hızlı deste tarama için otomatik doküman besleyicisine bir defada 50 sayfa yüklenebilirken, hassas dokümanlar ve kitaplar manüel olarak taranabiliyor. Ayrıca tek seferde 15 kartvizit, özel tasarlanmış kartvizit besleyicisine yerleştirilerek iş bağlantı bilgileri hızla depolanabiliyor. Paketle birlikte gelen BizCard yazılımı sayesinde bu bağlantı bilgileri, e-posta adres dosyası gibi kullanışlı, arama yapılabilen dijital bir veri tabanına dönüşüyor; hızlı erişim ve gelişmiş yönetim sağlıyor.
www.canon.com.tr

 

 

Acer K10 Pico
Sunum yapacağınız iş toplantılarına cebinizde taşıyabileceğiniz bir projektörle katılmaya ne dersiniz? K10 Pico projektör herhangi bir ortamda her tür içeriği netleştiren üstün görüntü performansı için geliştirilmiş kontrast, keskinlik ve görüntü canlılığı sunan DLP teknolojisine ek olarak LED teknolojisi ile entegre edilerek üretilmiş.
 
Bu kombine ile çok daha iyi bir renk doygunluğu veren ve kontrast performansı sağlayan bu projektör 550 gram ağırlığında ve 127×122 mm boyutlarına sahip. K10 Pico – Projector ister 4:3 ister 16:9 ekran formatıyla SVGA (Super Video Graphics Array) çözünürlüğünde istenilen yere yansıtılabiliyor. Manuel ve auto Keystone düzeltme desteği sayesinde yukarı veya aşağı doğru gösterme ayarı yapılabilen K10 Pico – Projector trapez biçim yerine dikdörtgen bir görüntü görebiliyor. Bu özellikle örneğin bir yöneticinin ofisi veya küçük bir oda gibi daha dar ortamlar için son derece uygun bir ürün olduğu öne çıkıyor. K10 Pico – Projector ayrıca Auto – Shutdown (otomatik kapama) özelliği enerji tasarrufu sağlamaya yardım ediyor ve herhangi bir komut sinyali alınmadığında kullanıcının belirlediği bir süreden sonra projektör kendi kendini kapatarak maliyetleri en aza indiriyor.
www.acer.com.tr
  HTC Desire
HTC Desire hem iş hayatı, hem de sosyal yaşam için kullanılabilecek, yeni nesil cep telefonları arasında göze çarpan bir model. HTC Desire, geniş 3,7 inçlik AMOLED WVGA ekranı ile fotoğraf, video, web taraması veya arkadaşlarınızın durum güncellemeleri gibi içeriklere kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor.
1 Ghz Snapdragon işlemciye sahip HTC Desire, üzerinde Adobe Flash 10.1 ile birlikte geliyor.
HTC Sense özelliği ise Desire kullanıcılarına kişiselleştirme imkanı sunuyor. “Benim Olsun”, “Yakınımda Kal” ve “Beklenmeyeni Keşfet” şeklinde özetlenebilecek temel prensipler, Facebook, Twitter ve Flickr üzerindeki tüm sosyal iletişiminizi tek ve organize bir güncelleme akışında sorunsuz olarak bir araya getiren “Friend Stream” isimli yeni HTC uygulaması ve widget eklentisi ile başlıyor. Bunlara ek olarak yeni HTC Sense versiyonunda, istenen ekranlara kolay ve hızlı geçiş yapılabilmesi için yedi sekmeli ekran görüntüsü ile yeni bir haber uygulaması ve widget eklentisi bulunuyor.   
www.htc.com/tr

 

 

Seyahatte maksimum mobilite

Seyahat etmeyi kim sevmez ki? Mobiliteyi maksimuma çıkaran yeni teknolojik ürünler sayesinde artık seyahate çıkarken tabiri caizse “tüm arkadaşlarımızı ve ilgi alanlarımızı da” yanımıza alabiliyoruz. Paylaşımı en üst seviyeye çıkaran internet dönemi, yeni nesil cihazlara damgasını vurdu ve sadece taşınabilirlik değil, bağlantı ve paylaşım da bu dönemin anahtar sözcükleri haline geldi. Bu dönemin gözde ürünlerinden seyahat için seçtiklerimizi paylaşıyoruz.

  MSI Wind U160
Almanya”nın iF ürün tasarım ödülüne sahip MSI”ın özel tasarımlı ufak notebook PC ürünü Wind U160, resmi çıkışını yaptı. Wind U160, 2.5 cm”den daha ince ve yalnızca 1 kg. ağırlıkta. Intel”in Pine Trail platformunu ve Atom N450 işlemcisini kullanan U160, Fancy Gold ve Jet Black renk düzeni seçenekleri ile sunuluyor. çekici dış görünümü ve detayları belirginleştiren ince, hafif tasarımı ile U160, moda bilincine sahip kullanıcıların dikkatini çekiyor.
Wind U160″ın enerji tasarrufu sağlayan 10 inç”lik LED ekranı, yalnızca 8 milisaniye tepki süresine sahip. Tabii seyahat denildiğinde dizüstü bilgisayarlar için pil ömrü de ayrı bir önem kazanıyor. Wind U160, 9 saatten daha uzun pil ömrüyle uzun yolculuklar için uygun olduğunu da kanıtlıyor. The Wind U160, yeni nesil Intel Atom N450 işlemci ve tek yongalı mimariye sahip Intel Pine Trail platformunu kullanıyor. Wind U160 ayrıca, “ECO” güç tasarruf teknolojisiyle kullanıcısına olarak Oyun, Film, Sunum, Belge ve Turbo Battery gibi 5 farklı güç yönetim kipinden birini seçme imkanı da sunuyor. Tümleşik 802.11 b/g/n özelliği, Bluetooth V2.0 EDR ve 3.5G mobil iletişim yetenekleri sayesinde mesafelerle kısıtlanmadan istediğiniz yerden, istediğiniz zaman internete zahmetsizce ulaşabiliyorsunuz.
www.msi.com.tr
 
Canon Digital IXUS 200 IS
Seyahat ekipmanlarının en önemlilerinden fotoğraf makinesi tercihimizi de, yine mobilite ve taşınabilirliği ön plana alarak Canon”un Ixus serisinden yana kullandık. 12.1 Megapiksel çözünürlük sunan Digital Ixus 200 IS, 5x optik zoom özelliğine sahip 24mm ultra geniş açı lensiyle resmin tamamını görmenizi sağlıyor.
 
24mm lens özelliğine sahip ilk Digital IXUS modeli olan cihaz, klasik geniş açı lenslerinden daha geniş bir perspektif sunan etkileyici lensiyle, çarpıcı manzara resimleri ve kalabalık grup çekimlerinde çok iyi sonuçlar sunuyor. 5x optik zoom özelliği spontan portre ve yakın plan çekimleri yapmak üzere konuya daha fazla yakınlaşma imkanı sağlıyor. Digital Ixus”un en keyifli yanını oluşturan dokunmatik ekranı kullanmak ise çok kolay.
www.canon.com.tr

 

 

LG Chocolate
Seyahatlerinizde notebook”unuzun yanı sıra, müzik ve video keyfi sunan bir cep telefonu da kullanmak isteyebilirsiniz. Black Label Serisinin dördüncü telefonu olan LG Chocolate, üstün görüntü kalitesi sağlayan, 800×345 piksel çözünürlükteki 4.0 inç genişliğindeki HD LCD ekranıyla öne çıkıyor.
 
Bu geniş ekran, panoramik, sinema benzeri görüntü kalitesi sunan 21:9 en-boy oranıyla alışılmış ekran tasarımlarına fark atıyor. Geniş ekranıyla, şaşırtıcı derecede kullanışlı ve verimli bir mobil deneyim sunan LG Chocolate, 800 piksel çözünürlükte, web sayfalarının tamamını okumak için yatay kaydırma yapmaya gerek bırakmadan, internette sörf yapmayı son derece kolay bir hale getiriyor. 4.0inç ekran ayrıca, farklı iki türde içeriği aynı anda gösterebilen Dual Screen UI özelliğini de barındırıyor. Gösterilen görüntüleri eksiksiz bir doğal renk yelpazesiyle donatan geniş HD LCD “Real VGA” ekran, fotoğrafları daha canlı, videoları daha gerçek, oyunları daha hareketli ve belgeleri daha okunaklı kılıyor.
www.tr.lge.com

WD My Passport Essential

Seyahatte çekeceğiniz fotoğrafları ve yanınızda taşımak isteyeceğiniz medya içeriklerini düşündüğümüzde, yanınıza bir harici sürücü almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. En renkli taşınabilir sürücülerden My Passport Essential, 320 GB ile 640 GB arasında değişen kapasitelerde ve çok çeşitli renk seçeneklerinde sunuluyor. WD SmartWare yazılımı ve 256 bit donanım bazlı şifreleme sistemiyle gelen bu yeni taşınabilir sürücüler, binlerce şarkı, video ve fotoğrafın güvenle taşınmasını sağlıyor. Sürücüyle ilk yedeklemeden sonra, kullanıcılar her bir dosyayı değiştirdiklerinde ya da yeni dosya eklediklerinde, dosyalar otomatik olarak yedekleniyor.
www.wdc.com
 

 

 

öğrencilere özel

Samsung N140

Yeni nesil netbook”lar, bilgisayarı internet odaklı kullanan öğrencilerin hareketli yaşam tarzına hitap eden ürünler arasında. Samsung, netbook serisinin göz dolduran ürünü NC10″un önemli özelliklerini daha da geliştirerek, pil ömrüyle de dikkat çeken yeni modeliyle listemizde yer alıyor.
 
Bir adet 6 hücreli pil 11 saate kadar pil ömrü sunabiliyor, böylece kullanıcılar maksimum hareket özgürlüğüne sahip olabiliyor. N140 Türkiye”de 2 farklı renkte sunuluyor: koyu kırmızı ve deniz mavisi. Yalnızca 1.27 kg. ağırlığındaki N140, sınıfının da en hafif modelleri arasında yer alıyor. Parlama yapmayan LED ekranı daha canlı, net görüntüleri güneşli ortamlarda ayna etkisi olmaksızın gösterebiliyor. N140, bu özelliğiyle de kampüsün yıldızlarından olmaya aday. Daha zengin bir multimedya deneyimi için, N140″ın entegre 3 Watt hoparlörü ve SRS efektleri zengin ve net High Definition 3D ses özelliğine sahip. N140 ayrıca, bir dizi kapsamlı en yeni kablosuz teknolojileri ve veri paylaşım özelliklerini barındırıyor. N140″da yüksek hızlı 802.11bg/n uyumlu kablosuz kart bulunuyor.  Şarj edilebilir USB bağlantı noktası ile netbook”un pili bittiğinde şarj işleminin de tam ortasında kesilmesi tehlikesi de ortadan kalkıyor: Netbook çalışmaz durumdayken dahi cep telefonu, MP3 çalar gibi birçok farklı taşınabilir cihazı şarj etmek mümkün olabiliyor.
www.samsung.com.tr
  Sony bloggie
İnternette paylaşımın yeni yıldızı kısa videolar. öğrenciler artık blog”ları üzerinden paylaştıkları içeriklere video içeriklerini de ekleyerek amatör yönetmenler olarak dikkat çekebiliyorlar. Sony”nin fotoğraf ve video dünyasına iki modelle çıkartma yapan yeni bloggie konsepti mükemmel kalitede yaptığı çekimleri internette kolayca paylaşma olanağıyla birleştirerek eğlencenin dozunu yükseltiyor.

Cepte veya çantada kolayca taşınan bloggie MHS-PM5K ve MHS-CM5 partilerde, seyahatlerde veya günlük hayatta hiçbir anı kaçırmamanızı sağlıyor. Canlı ve net 5 megapiksellik fotoğrafları çekmek veya Full HD MP4 video çekimi için bir düğmeye basmak yeterli. PM5K ve CM5, çektiklerini hem 1280×720/60p video hem de yüksek çözünürlüklü Full HD 1920×1080/30p klip formatında  kaydedebiliyor.
www.sony.com.tr

 

 

Creative Zen MX
öğrencilik hayatının neredeyse her anına müziğin bir şekilde dahil olmaması düşünülemez. Zen serisinin popülaritesi, listemizde oyumuzu Creative”den yana kullanmamızı sağladı. Creative Zen MX , oldukça şık tasarımı ve zengin özellikleriyle göze çarpıyor. 8 GB”lık kapasitesi 2.000 adet şarkı, saatlerce video veya binlerce fotoğraf saklayabilmenize imkan sağlıyor.
 
Creative Zen MX”in en önemli özelliklerinden biri de 16,7 Milyon renk tanımlı, 320x x 240 piksel çözünürlükteki, 2.5 inç”lik parlak TFT LCD ekran. Creative Zen MX kredi kartı büyüklüğünde ve sadece 65 gr ağırlığında. Bunun yanında küçücük boyutlarına rağmen bir güç canavarı. Dahili Li-Ion pili ile 25 saate kadar kesintisiz müzik dinleyebiliyorsunuz. Eğer müziklerinizden sıkılırsanız, 32 kanal hafızalı FM radyosu ile hayatın ritmini yakalayabilirsiniz. Ayrıca Creative Zen MX”in 8GB”lık hafızası size yeterli gelmezse SD kart girişi sayesinde  hafızayı artırabiliyor, fotoğraf makinenizdeki ya da cep telefonunuzdaki resim ve videoları ZEN MX”inize aktarabiliyorsunuz. Film oynatımı, mp3 çalma, radyo ve ses kayıt özelliklerinin yanı sıra Zen MX, taşınabilir disk olarak da kullanılabiliyor.
www.tr.creative.com
 
  AKG K 440 NC
AKG K 440 NC, öğrencilerin tamamen dinledikleri müzik ya da izledikleri videolarıyla baş başa kalabilmeleri için ideal kulaklıklardan. AKG, gürültü giderici özelliğe sahip K 440 NC kulaklığıyla sizi bulunduğunuz kalabalık ve gürültülü ortamdan, kendi dünyanıza götürmeyi başarıyor. AKG K 440 NC”nin kablosu üzerinde bulunan gürültü giderici aparatı sayesinde dışarından gelen seslerden uzak, yalnızca kulağınıza gelen Hi-Fi sesi duyabiliyorsunuz.
Gürültü giderici özelliğini aparatın üzerinde bulunan açma/kapama tuşlarıyla aktif hale getirebiliyorsunuz. Aparatın arkasında bulunan mandalı ceketinizin cebine veya pantolonunuza rahatça tutturarak, kulaklığın kullanımını rahatlatabiliyorsunuz.

3D Axis özelliği (içe katlanbilme) ile kırılmadan şık taşıma çantasına yerleştirebileceğiniz AKG K 440 NC”yi yolda, otobüste, uçakta veya teknede istediğiniz her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
www.sfrkd.com

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here