Ana sayfa Donanım Renkli baskı maliyetleri %62 düşüyor

Renkli baskı maliyetleri %62 düşüyor

0

Xerox’un ColorQube serisi hem çevreci, hem de tutumlu

Renkli baskı maliyetini yüzde 62″lere kadar azaltan, yüzde 90 daha az atık oluşturan, üzerinde 361 adet patent bulunan dünyadaki ilk yüksek hızlı, katı mürekkep teknolojili çok fonksiyonlu ofis ürünü Xerox ColorQube Serisi Türkiye”de kullanıma sunuluyor.
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, renkli baskıda yeni bir çığır açacak ve ofislerde daha az maliyetle renkli baskı alınmasını sağlayacak yeni buluşu Xerox ColorQube 9200 serisini tanıttı.

Xerox”un geliştirdiği, dünyadaki ilk yüksek hızlı, katı mürekkep (solid ink) teknolojili çok fonksiyonlu Xerox ColorQube 9200 serisi, sıra dışı baskı teknolojisi ve kartuşsuz katı mürekkebi ile yüzde 90 daha az atık bırakırken, yüzde 62″ye varan oranlarda daha az maliyetle renkli baskı alınmasını sağlıyor. Xerox ColorQube 9200, baskı, kopyalama, faks ve tarama gibi fonksiyonlarını dakikada 85 sayfaya ulaşan hızlarda gerçekleştirebiliyor.

 

 

Xerox ColorQube, üzerinde yer alan patentli özel renk sayacı, dokümanda kullanılan renk miktarına göre her basılı sayfa için ayrı bir fiyatlama yapıyor. Sektördeki mevcut renkli baskı yaklaşımı,  söz konusu sayfada tek bir harf bile renkli basılsa, o baskıyı renkli baskı kabul ederek sabit bir maliyetle hesaplamaya dayanıyor. Şu an için sektörde siyah beyaz baskı maliyeti sayfa başı 1,5 cent ( 2.25 kuruş),  renkli baskı maliyeti sayfa başı 12 cent (18 kuruş) olarak hesaplanıyor. Xerox ColorQube”un özel renk sayacı, renkli baskıları üç farklı düzeyde gruplayarak fiyatlandırıyor. Birinci seviye fiyatlama, sayfa üzerinde logo ve az miktarda bilginin renkli kullanıldığı az renkli baskıları, siyah beyaz baskı maliyeti üzerinden hesaplıyor.

Orta düzeyde bir renk kullanımı olduysa renkli baskı fiyatını, mevcut sektör fiyatının yüzde 50-60 oranında daha azından hesaplama yapıyor. Basılan sayfanın büyük çoğunluğunun renkli basıldığı fotoğraf, renkli broşür gibi baskıları ise çok renkli baskı kabul ediyor. çok renkli baskıyı da sayfası 10 USD cent gibi gene de sektörün altında bir fiyatla hesaplıyor. örneğin 2 sayfası “az renkli”, 2 sayfası “orta düzeyde renkli” kategorisine giren    4 sayfalık bir dokümanın baskı maliyeti ColorQube ile 8 USD cent (12 kuruş) olurken, aynı doküman renkli lazer yazıcılarla 48 USD cent (72 kuruş) tutarında bir maliyetle basılıyor.

 

 

Yapay zeka ile baskıya hep hazır
Xerox ColorQube”de yer alan ve yapay zeka özelliği, kurumdaki kullanım alışkanlıklarına göre ColorQube”un kendisini baskıya hazır hale getirmesini sağlıyor. Her günlük kullanımdan elde edilen veriler ışığında, ColorQube kendisinin en çok hangi zaman aralıklarında yoğun olarak kullanıldığını hesaplıyor ve o saatler geldiğinde kendisini otomatikman ısıtarak baskıya hazır hale getiriyor, böylece kullanıcının baskı emri ile çıktı alma süresi arasında gecikme oluşmasını engelliyor. Xerox ColorQube kullanılmadığı zamanlarda ise otomatikman enerji tasarruf moduna geçiyor. 

çevreci ColorQube
Xerox ColorQube”un katı mürekkebi, kartuşu olmayan, toksik madde içermeyen, elde leke, toz, koku bırakmayan eritilerek tamamı kullanılabildiği için geriye atık bırakmayan bir teknolojiye sahip. Gerek yazıcı donanımı gerekse baskı elemanları gözönüne alındığında atık madde oranını %90 oranında aşağı çekiyor. Xerox ColorQube diğer lazer tabanlı yazıcılara göre, yüzde 9 daha az enerji harcıyor ve yüzde 10 oranında daha az karbon ayak izi oluşturuyor. Duyurulduğu andan itibaren bağımsız yayın ve kuruluşlar tarafından alanının en iyi ve en yenilikçi ürünü olarak tanımlanan Xerox ColorQube, getirdiği maliyet avantajları ve çevreci özellikleri ile her geçen gün daha çok ofis tarafından tercih edilmesi bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here