Ana sayfa Haber Renault”un F1 takımında başarı Jolyon Palmer ile devam edecek

Renault”un F1 takımında başarı Jolyon Palmer ile devam edecek

0

Renault Sport Formula 1 Takımı Jolyon Palmer”ın 2017 sezonunda takımda devam ettiğini duyurdu. Jolyon, Nico Hülkenberg”le birlikte 2017 pilot kadrosunda yer alıyor.

25 yaşındaki Jolyon, 2015 sezonunda Renault Sport Formula 1 Takımı”nın selefi durumundaki Lotus F1 Takımı”na 3. Pilot olarak katıldı. 2016 senesinde ise Renault Sport Formula 1 Takımı için yarış pilotu olma şansını elde etti. Jolyon bugüne kadar 18 Grand Prix”de start aldı ve ilk Dünya Şampiyonluğunu bu yılki Malezya Grand Prix”sinde elde etti. Jolyon, aynı zamanda 2014 GP2 Serisi Şampiyonluk ünvanına sahip

Jolyon Palmer:

“Renault Sport Formula 1 Takımı için ikinci sezonda da yarışacağımdan dolayı son derece mutluyum. Takımın bana olan inancına ne denli müteşekkir olduğumu pistte göstermek için sabırsızlanıyorum. 2015″den beri Enstone dışında çalışan biri olarak şunu söyleyebilirim ki bu seneki alt yapı gelişimini net olarak görebiliyorum. Hem 2017 hem de yeni otomobilimiz konusunda takımla birlikte aynı heyecanı hissediyorum. Benim için Formula 1″de otomobil kullanmak zorlu bir öğrenme süreci oldu; şu anda her zamankinden daha iyi olduğumu görüyorum ve öğrenmem gereken pek çok şeyin olduğu bilincindeyim. Enstone”da ve Viry”de önümüzdeki sene ile ilgili olarak muazzam bir şevk ve heyecan var. Ben de bunu bir parçası olduğum için onur duyuyorum.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here