Ana sayfa Haber Renault Megane Türkiye”de satışa sunuluyor

Renault Megane Türkiye”de satışa sunuluyor

0

Renault”nun sadece Türkiye”deki Bursa tesisinde üretilen ve yaklaşık 30 ülkede 2016 sonbaharında satışa sunulacak olan yeni MEGANE Sedan, markanın küresel büyümesine ve ürün serisinin genişlemesine katkıda bulunuyor.

 

Renault”nun CMF C/D mimarisini temel alan yeni MEGANE Sedan, 2016 başında lanse edilen yeni MEGANE HB ile eşzamanlı olarak tasarlandı ve geliştirildi. Bu da iki modelin aynı özellikleri, teknolojiyi ve motor seçeneklerini paylaştığı anlamına geliyor. Bunun yanı sıra yolcuları için kendi sınıfında rekor düzeyde genişlik ve 550dm3 bagaj hacmi sunuyor.

 

Dinamik stili ve bir üst segmentten aldığı özellikleri sayesinde yeni MEGANE Sedan, bir üst sınıfa geçişi temsil ediyor ve C Sedan segmentinde yepyeni bir çıta oluşturuyor.

 

Yeni MEGANE Sedan Türkiye”de 12 Ekim 2016″dan itibaren 62.600TL”den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Türkiye”de MEGANE Sedan; Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 ekipman seviyesi ve2 benzinli (1.6 16V 115 bg MT & 1.2 Tce 130 130 bg EDC), 4 dizel motor seçeneği (1.5 dCi 90 bg MT & 1.5 dCi 110 bg MT and EDC & 1.6 dCi 130 bg MT) olmak üzere 6 farklı motor ile pazara sunuluyor.

 

Renault Mais Genel Müdürü Berk çağdaş: “C segmenti Türkiye”de binek otomobil pazarından yüzde 49,5 pay alıyor. Sedan kasa, segmentten yüzde 29 pay alıyor. C Sedan tek başına ise binek otomobil pazarında yüzde 59 paya sahip. Türkiye”de efsaneleşen MEGANE Sedan, yeniden Türkiye pazarında yerini alıyor. Yenilenen göz alıcı tasarımının yanı sıra bir üst segmentten aldığı özellikleri ile rakipleri arasında öne çıkmaya hazırlanıyor. Yeni MEGANE Sedan Renault”nun Türkiye binek otomobil pazar liderliğine katkıda bulunacak.” dedi.

 

Stil sahibi, dinamik ve statü yükselten bir Sedan

 

Dinamik ve eşsiz orantılara sahip bir Sedan

 

Yeni MEGANE Sedan, segmentinin gerektirdiği her türlü özelliği bünyesinde barındıran dinamik ve zarif bir sedan otomobil.

 

Bununla birlikte yeni MEGANE Sedan modeli yeni MEGANE”nın dört kapılı versiyonu olmaktan öte bir anlam taşıyor:

Dinamik silueti ve dengeli orantılarıyla ön plana çıkıyor.
Renault tasarımcıları otomobilin estetik çekiciliğinden ödün vermeksizin 550dm3 VDA”lık bagaj kapasitesini otomobile entegre ederken tüm uzmanlıklarını gözler önüne serdi.
Otomobilin sahip olduğu cömert boyutlar (kendi sınıfında 2.71m”lik rekor düzeyde dingil mesafesiyle 4.63m uzunluğunda ve 1.81m genişliğinde) otomobilin statü yükselten özelliğini vurguluyor ve yolcular için ek alan sunuyor.
Sahip olduğu göz alıcı pürüzsüz profil, cam ve metal oranı (üçte bir / üçte iki) üzerinde yapılan hassas çalışmaların bir ürünü. Ayrıca otomobilin yerden yüksekliği (1.44m) ve zemin mesafesi (13cm) de bunda etkili.
Tasarımın en göze çarpan noktalarından biri olan krom detaylar (ızgara, yan çıtalar, kapı camı şeritleri, kapı kolları ve egzoz çıkışları) otomobillin kalitesine vurgu yapıyor ve çekiciliğini artırıyor.
Sınıfının en genişi durumundaki 1.57m”lik ön ve arka tekerlek izi ve 18 inçe varan tekerlek boylarıyla çarpıcı bir duruşa sahip.
Geniş, yapılı omuzları aracın sportif stiline vurgu yapıyor.

Renault”nun lüks modellerinde kullanılan malzemeler
ön panel, kapı üstü panelleri, kapı detayları ve kolçaklar için seçilen köpük destekli kaplama
Saten görünümlü krom gösterge, hava menfezi ve orta konsol çerçeveleri
Nappa deri kaplı direksiyon simidi
Omuz ve dirsek mesafeleri sınıfının en iyileri arasında (önde 1,441mm, arkada ise 1,377mm omuz mesafesi. önde 1,492mm ve arkada 1,413mm dirsek mesafesi).
Arkada 216mm diz mesafesi. Bu, beş kapılı versiyondan 37mm daha fazla diz mesafesi anlamına geliyor.
Arka koltuk arkalığının açısı (27 derece) uzun boylu yolcular için baş üstü mesafesini iyileştiriyor ve oturma konforunu yükseltiyor.
Orta kol dayanağı üç litreye kadar saklama imkânı verecek biçimde uzunlamasına ayarlanabiliyor.
Yedi litrelik geniş bir torpido gözü.
ön kapıdaki saklama gözüne 1.5-litrelik şişe sığabiliyor.

 

Yeni MEGANE Sedan, C Sedan segmentinde eşsiz bir özellik olan elektrikli açılırpanoramik cam tavan ile donatıldı. Bu sayede önde ve arkada otomobilin içi doğal ışık ile bütünleşiyor. Dışarıdan bakıldığında ise bu panoramik cam tavan, ön cam ile arka cam arasında adeta bir bağlantı oluşturuyor. Bu da yeni MEGANE Sedan”ın zarafetine ve şıklığına katkı sağlıyor.

Otomobilin kabini tam bir “kokpit” hissi uyandırıyor. Bunu yaratan en büyük etkenler, yolcularını sarmalayan koltuklar, renkli Head-up Display ekranı, konfigüre edilebilir renkli 7- inç TFT gösterge ekranı, portre formatlı 8.7-inç multimedya tablet, R-LINK 2.0.

İç döşemeye ve yumuşak dokunuşlu malzemelerin kalitesine gösterilen özensayesinde seyahat konforu daha da artırıldı:

ön panelde ve kapı üstü panellerde kullanılan malzemeler, iç mekânın algılanan genişliğini daha da vurguluyor. Konsolun orta kısmı, geniş ve yüksek olup şık bir çerçeveyle çevrili. üst versiyonlarda ise konsolun ve ön/arka kapı panellerinin tasarımı ambiyans aydınlatması ile aynı renkte ince şeritlerle ön plana çıkarılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here