Ana sayfa Haber Renault F1 Takımının yeni gözdesi: RS 17

Renault F1 Takımının yeni gözdesi: RS 17

0

Gücünü Renault Sport Racing”e ait R.E.17 motordan alan R.S.17 modelinde R.S.16″dan alınıp aktarılan her hangi bir parça bulunmuyor. Ekip, Formula 1″in en son yönetmeliklerini tam anlamıyla karşılayabilmek için her şeye sıfırdan başladı. Söz konusu araç Enstone, İngiltere ve Viry-Châtillon, Fransa”da Renault Sport Racing tarafından sıfırdan tasarlanan ilk Formula 1 otomobili olma özelliğini taşıyor.

Aracın lansman etkinliğinde Renault Grubu Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Thierry Koskas; Başkan Jérôme Stoll ve Renault Sport Racing İdari Direktörü Cyril Abiteboul ile birlikte Renault Sport Formula 1 Takımının üst düzey yönetimi, sürücüler ve Renault Sport Racing özel Danışmanı Alain Prost da hazır bulundu.

R.S.17 modelini, yarış sürücüleri Nico Hülkenberg ve Jolyon Palmer tanıttı. üçüncü ve yedek sürücü Sergey Sirotkin de ismi duyurulanlar arasındaydı.

2017 Renault Sport Akademisi”nin kadrosu da her biri 2017 boyunca Renault Sport Racing tarafından desteklenecek olan Jack Aitken, Max Fewtrell, Jarno Opmeer ve Sun Yue Yang isimleriyle teyit edildi. Jack GP3 Serilerinde; Max, Jarno ve Sun ise 30 araçlık tarihi Formula Renault Eurocup”ta mücadele edecek.

 

Jérôme Stoll, Renault Sport Racing Başkanı:

“R.S.17 modeli Enstone ve Viry”nin bir arada planlayıp en başından itibaren geliştirdikleri ilk otomobil olma özelliğini taşıyor. Bu etkileşimin ortaya çıkardığı meyveler de bizi oldukça memnun etti. R.S. 17 son derece güzel bir otomobil. Otomobilin bize verdiği heyecanın yanı sıra BP ve Castrol markalarıyla birlikte gibi son derece önemli yeni ortaklarımız da oldu. 2017″ye ilişkin performans hedeflerimiz son derece açık. Performans ve sonuçlar açısından kesin ve elle tutulur bir adım atmak niyetindeyiz. üreticiler Şampiyonasında amacımız beşincilik.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here