Ana sayfa Haber Reklam Dolandırıcılığı Artık Kabul Edilemez Hatalardan

Reklam Dolandırıcılığı Artık Kabul Edilemez Hatalardan

0
Sinovac web sitesi hackerlar

Reklam dolandırıcılığı şirketlerin en büyük korkularından bir tanesi. Adalet Departmanı; ünlü online reklam dolandırıcılığı 3ve ve Methbot’u çalıştırdığı iddia edilen sekiz kişiye karşı iddianame düzenledi.

Esas olarak Rusya’dan gelen sanıklar; web sitelerine reklam vermek için ödeme yapmakta olduklarını düşünen şirketlerden 36 milyon dolar daha fazla para toplamakla suçlanıyorlar.

Peki Sanıklar Hakkında Nasıl Bir Karar Verilecek ?

Bir basın açıklamasında; iddia edilen üç dolandırıcı; Kazakistan’dan Sergey Ovsyannikov ve Yevgeniy Timchenko ve Rus olan Aleksandr Zhukov’un geçen ay tutuklandığı belirtiliyor. Diğerleri hakkında işlemler yapılmaya devam ediyor.

 

 

Suçlanan failler; reklam vermek için reklam ağları ile anlaşmalar yaptılar. Ardından gerçek internet kullanıcılarının sahte web sayfalarını ziyaret edip, reklamlara bakmalarını sağlamak için kiralanan sunucuları kullandılar.

Sanıklar, diğer suçların yanı sıra; tel dolandırıcılığı, kara para aklama, ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığı ve bilgisayar ihlali yapmak için komplo kurmakla suçlanıyorlar.

Federal Araştırma Bürosu, Anavatan Güvenliği Dairesi ve Google ve bilgisayar güvenlik şirketi White Ops gibi bir grup özel şirketin ortaklığıyla tutuklandılar. Bu konuyla ilgilenenlerin, artık eskisi kadar rahat davranamayacağı ortada.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here